V Uherském Hradišti se začalo pěkně zostra, už ve druhé minutě centroval Divíšek a míč si do vlastní branky srazil Matěj Hybš. Další šanci spálil Reinberk, který nikým neatakován nedokázal umístit balon mezi tři tyče. Vzápětí už Slovácko slavilo podruhé, centr Havlíka si našel Ondřej Šašinka, který překonal Nguyena podruhé. Celá situace zaváněla ofsajdem, ale videorozhodčí potvrdil platnost branky hlavnímu sudímu Zelinkovi.

Domácí dokonce vstřelili třetí gól, ale dorážející Petržela byl v ofsajdu, a tak byla radost hráčů Slovácka a místního publika předčasná. Liberec si vypracoval první vážnější možnost s blížícím se koncem prvního poločasu, ale Baluta v úniku neskóroval. Povedlo se mu to až ve 42. minutě, kdy Marovu střelu vyrazil Trmal jen k Alexandru Balutovi, jenž snížil.

Po změně stran sice Slovan vyrovnal, ale Musův gól nakonec uznán nebyl, protože chvíli předtím zpracoval míč rukou Baluta. Srovnat mohl Karafiát, ale jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený Trmal.

Když své příležitosti nevyužil Liberec, udeřilo na druhé straně. Daníček poslal přihrávku Navrátilovi, od kterého se mičuda dostala na Zajíce, který jej přenechal Janu Kalabiškovi, který přesnou střelou do růžku pojistil výhru Slovácka nad Libercem 3:1.

FORTUNA:LIGA – 12. kolo

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 3:1 (2:1)

Branky: 2. Hybš (vlastní), 8. Šašinka, 86. Kalabiška – 42. Baluta. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Horák. ŽK: Kadlec - Potočný, Karafiát, Malinský, Musa, Hoftych (trenér), Fukala. Diváci: 3 863.

Sestavy:

1. FC Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Daníček, Havlík – Petržela (69. Kalabiška), Šašinka (80. Sadílek), Navrátil (89. Krejčí) - Zajíc. Trenér: Svědík.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš – Karafiát, Breite (80. Mara) – Malinský (58. Pešek), Baluta, Potočný (72. Kuchta) – Musa. Trenér: Hoftych.