Na předzápasové tiskové konferenci prozradili zástupci obou týmů, že se na vzájemnou konfrontaci těší.

„Každé derby má svůj význam, ať už je to pražské nebo podještědské. Rivalita a tradice tady je. Důležité je, aby se nikdo nezranil a diváci viděli dobrý fotbal. Oba týmy budou chtít vyhrát, takže z tohoto pohledu se určitě na utkání těšíme. Má být ideální počasí a k tomu dobrý čas na fotbal. Všechno by tak mělo být optimální,“ hlásí před zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Jak se na zápas těší kouč Slovanu Pavel Hoftych? „Také se těšíme na derby, které má určitě tradici, protože se jedná už o 52. vzájemný duel. Chystali jsme se poctivě. Někteří hráči odjeli kvůli reprezentačním povinnostem, ale postupně se vrátili. Uvidíme, jak nakonec dáme do kupy sestavu. Pro nás je dobré mít z čeho vybírat. Stojíme proti kvalitnímu soupeři s kvalitním trenérem a budeme se snažit, abychom se vítězstvím v tabulce Jablonci trochu přiblížili,“ plánuje Hoftych.

„Jako kabina se na střetnutí hodně těšíme. Poctivě jsme trénovali s tím, že minulý týden jsme se trochu zaměřili na kondici. Věřím, že přípravu zúročíme v zápase,“ přeje si brankář Jablonce Vlastimil Hrubý.

„Za naší kabinu mohu také říct, že se těšíme. Moje bilance s Jabloncem není příznivá, takže doufám, že už ho dokážeme porazit a urveme tři body,“ prohlásil gólman Slovanu Filip Nguyen.

Na jaké útočníky si oba brankáři budou muset dávat pozor? „Pro mě je nejnebezpečnější asi Roman Potočný,“ odvětil Hrubý. „Za mě je největší hrozbou asi Doležal,“ odpověděl Nguyen.