O gól pro Liberecké se postaral Mohamed Doumbia. Po laciné ztrátě domácího celku nedaleko vlastní šestnáctky se ujal balónu, využil volného prostoru před sebou a připravil si nechytatelnou střelu do šibenice zpoza šestnáctky. Jan Hanuš plachtil vzduchem marně. V 63. minutě Fukalův nádherný míč v síti! Jenže za Olatunjiho loket byl gól odvolán. Rozhodla technika. Takový stav byl ale pro svěřence jabloneckého trenéra Horejše nepřípustný. Fanoušci a nejen oni požadovali body. A tak se do toho tři minuty před koncem opřel Chramosta. Jovovičův krásný centr šajtlí přizvedla liberecká obrana jen na zadní tyč, kde celou situaci zavíral dobře Jan Chramosta. Pro paralyzovaného Vliegena bylo prakticky nemožné na hlavičku domácího kanonýra jakkoli reagovat.

Tomáš Hübschman
Hübschman: Špatné výsledky házím za hlavu. Platby za góly? Jsem pokladník

Severočeské derby tentokrát vítěze nepoznalo. Zápas skončil remízou 1:1. Postaraly se o to zásah video po druhé trefě Fukaly a jablonecké vyrovnání z hlavy Jana Chramosty. Oba rivalové se rozešli smírně. Ještě v tříminutovém nastavení gólman domácích Hanuš zabránil jablonecké katastrofě, když zneškodnil nebezpečnou střelu libereckého Kozáka.

Fk Jablonec – FC Slovan Liberec 1:1 (0:1). Branky: 81. Chramosta (Jovović) – 59. Doumbia. Karty: 44. Polidar (JAB) – 44. Frýdek (LIB), 65. Olatunji (LIB).

FK Jablonec: Hanuš – D. Souček (76. Černák), Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović (83. Ikaunieks) – Chramosta, Sejk. Náhradníci: Surovčík – Štěpánek, Heidenreich, Konda, Surzyn, Akpudje, Patrák. Trenér: D. Horejš

FC Slovan Liberec: Vliegen – Fukala (75. Preisler), Purzitidis, Plechatý (C), Ndefe – Doumbia, Frýdek (75. Valenta), Červ – Ghali (87. M. Kozák), Rondić (71. Tupta), Olatunji (87. Rabušic). Náhradníci: Bačkovský – Varfolomejev, Mészáros, Lehoczki, Polyák. Trenér: L. Kozel

Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Hurych. Diváci: 3 211