„Do letní přípravy už nenastoupí Miroslav Stoch, kterému skončila smlouva, ani Júsuf Hilál, Lukáš Štetina a Ľubomír Tupta, jimž skončilo hostování. Děkujeme jim za jejich služby, které pro Slovan odvedli, a přejeme hodně štěstí v další kariéře,“ řekl sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal.

Slovan pracoval na složení kádru pro nadcházející sezonu už v minulých týdnech. „V průběhu jara jsme prodloužili smlouvy s Janem Mikulou a Olivierem Vliegenem. S dalšími hráči, kterým po této sezoně končí smlouvy nebo hostování v našem klubu, se ještě vedou jednání, přičemž u hostujících hráčů samozřejmě záleží i na dohodě s jejich mateřskými kluby. Jednáme ale také o příchodu několika nových hráčů," ujistil pro klubový web.

Jasno je naopak ohledně brankáře Filipa Nguyena, který uplynulou sezonu strávil na hostování v Uherském Hradišti. „Slovácko na Filipa uplatnilo opci na přestup, která byla ve smlouvě o hostování. Stal se tak jejich hráčem a do Liberce se už nevrátí. Naopak Beitar Jeruzalém opci na přestup Kamsa Mary neuplatní. Budeme řešit, v jakém klubu bude Kamso pokračovat na podzim,“ dodal Koukal.

Po čtyřtýdenní dovolené a plnění individuálních plánů se zřejmě zapojí i čtveřice mladých hráčů, kteří získávali zkušenosti v druholigových klubech - Dominik Gembický, Lukáš Hasalík, Ondřej Lehoczki a Marek Bína.

Příprava odstartuje tradičními fyzickými testy na FTVS v Praze. Až do 12. července se pak budou Liberečtí připravovat v domácích podmínkách. Následně odcestují na soustředění do rakouského Aigenu (13.- 22. července), kde odehrají tři utkání proti zahraničním soupeřům včetně letní generálky. Poslední týden tréninku před startem třicáté ligové sezony už svěřenci kouče Kozla absolvují opět v Liberci.