"Domácí po prvním poločase prostřídali, ale čekal jsem, že i my budeme nebezpečnější. Do stavu 2:0 jsme to měli pod kontrolou, ale pak nás hrozně rozhodil první inkasovaný gól a ukázalo se, že po psychické stránce není v našem týmu ještě všechno ideální," litoval po utkání Luboš Kozel, jenž mohl zažít i lepší premiéru.

"Asi potřebujeme vždycky dostat ránu, která nás nakopne. Zvedli jsme se až ve chvíli, kdy jsme prohrávali o dva góly. První zápas Lukáše Matějky po jeho nedávném příchodu z PLzně je snový. Sám jsem nečekal, že se u nás adaptuje tak rychle," přiznal po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí.

Slovan předvedl výtečný první poločas. Už v 11. minutě trefil po Faškově centru Gebre Selassie břevno, o chvilku později vysunul Rondić do sóla Matouška, který brankáře neprostřelil, ale ve 23. minutě do třetice udeřilo.

První gólovou akci nabídla mezinárodní spolupráce. Po přistrčení slovenského středopolaře Faška zakončil sólo bosenský forvard Iman Rondić. Pěkná akce i pohotová prudká střela - 0:1.

A ve 37. minutě bylo pro libereckou partu ještě veseleji. V hodně podobné situaci jako při první trefě našel šikula Christian Frýdek nabíhajícího Mészárose a ten překonal vybíhajícího Markoviče střelou vedle levé ruky – 0:2.

Zatímco do přestávky dominoval severočeský tým, po ní převzaly iniciativu Pardubičtí. Klíčovou roli sehrál tandem Cadu - Matějka, který se postaral v 57. a 73. minutě o vyrovnání. Brazilský fotbalista nahrával, Matějka, host zapůjčený z Plzně, se dokázal ve vápně dvakrát prosadit.

Nový liberecký trenér Luboš Kozel udělal oproti minulému ligovému utkání čtyři změny v základní sestavě. Do ní se dostali nováčci Plechatý ze Sparty a Tiéhi z Opavy. Až třináct minut před koncem naskočil slávistický host Júsuf Hilál.

Slovan sebral v nejvyšší soutěži druhý bod, přesto zůstává v nekompletní tabulce na posledním šestnáctém místě.

FORTUNA:LIGA, 7. kolo:

Pardubice - Liberec 2:2 (0:2)

Branky: 57. L. Matějka, 73. L. Matějka – 23. Rondić, 37. Mészáros. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Podaný. ŽK: Cadu, Jeřábek, Sláma, Tischler - Mészáros, Faško, Matoušek, Ch. Frýdek, Rondić. Diváků: 772.
Pardubice: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, Sláma – Solil (90+1. Huf), Červ – Tischler, Beran (46. Jeřábek), D. Kostka (46. L. Matějka) – Chytil.
Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi, Faško (77. Purzitidis) – Jan Matoušek (69. Nečas), Ch. Frýdek (63. Tupta), Mészáros (69. Fukala) – Rondić (77. Júsuf Hilál).