Kdo očekával vyrovnaný souboj, musel být rozhodně překvapený. Severočeši totiž na hřišti dominovali od první chvíle a hra přípomínal souboj kočky s myší. Výborný výkon Liberce byl okořeněn o mnoho gólových příležitostí. Kozák ani Pešek v prvních minutách sice gólově neuspěli, nicméně prvně zmiňovaný ve 22. minutě již ano. Liberecký snajpr se dostal na velkém vápně k míči a krásnou ranou usměrnil balón nechytatelně do tyče, od které se balón odrazil za záda brankáře.

Záhy kopal standardní situaci Karafiát a jeho projektil mířil mezi tři tyče. Hostující brankář ale zasáhl v poslední možné chvíli. Slovan byl velmi aktivní a Zlín se téměř vůbec nedostával přes půlící čáru. Až ve 44. minutě si hosté připsali první střelu na bránu, avšak ta nebyla nikterak nebezpečná. V nastaveném čase měl Pešek další gólovou příležitost, jenže hlavičkou usměrnil míč přímo do náruče Rakovana.

Druhé dějství o poznání vyrovnanější

Zlín vstoupil do druhého poločasu s vědomím, že musí výrazně zvýšit aktivitu. To se hostům sice dařilo, ale bránu domácích nedokázali pořádně ohrozit. Výborná defenzíva Slovanu soupeře nepouštěla blíž než za velké vápno.  

Ve zbývající dvacetiminutovce začal Zlín riskovat a nechával tak pootevřená vrátka do své obrany. Domácí se toho snažili využít v rychlých protiútocích. Střídající Karafiát měl v 77. minutě dobrou příležitost, ale ranou po zemi Rakovana nepřekvapil. Závěrečný tlak soupeře domácí zvládli, navíc Libor Kozák přidal druhou branku, jenže tak kvůli ofsajdu nebyla uznána. Souboj o šestku tak vyšel Liberci dokonale.

FC Slovan Liberec - FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branky: 22. Kozák (Potočný). Karty: 8. Mara (LIB), 79. Nešický (LIB) – 67. Bartošák (ZLN), 81. Matejov (ZLN)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Hybš – Potočný (66. Koscelník), Oscar, Mara (58. Nešický), Pešek (81. Malinský) – Breite (C) – Kozák.