Sparta v Liberci 7 let nevyhrála a Pražané si to uvědomovali, jelikož je evidentně herně svazovalo již od prvních vteřin hry. Liberečtí na hřišti dominovali, skvěle napadali rozehrávku soupeře, výborně kombinovali, a většinu času se zdržovali na útočné polovině. V 11 minutě přišla kontroverzní situace, kdy Costa zahrál v pokutovém území rukou, ale rozhodčí penaltu nepískl.

Tlak Slovanu se zvyšoval a ve 29. minutě vypálil ze standardní situace Karafiát. Toho ale skvělým výskokem do strany vychytal pražský brankář. Ve 33. minutě se do potyčky dostal Costa s Kozákem, což jen podtrhlo vyhrocený duel, jak na tribunách, tak i na hřišti. Oba hráči dostali žlutou kartu a rozhodčí měl co dělat, aby potyčku mezi hráči utnul včas.  Do kabin se ale i přes výraznou převahu Liberce šlo za stavu 0:0.

Rozhodla standardní situace Dočkala

Druhé dějství nabídlo od počátku vyrovnanější podívanou. V 56. minutě měla Sparta k dispozici volný přímý kop, a ten zužitkovala gólem. Sparťanský navrátilec Dočkal vyslal přesný pas do šestnáctky a Costa poslal míč do tyče, od které se následně odrazil za brankovou čáru. Vstřelený gól Pražany nabudil a hosté výrazně zvýšili svou útočnou aktivitu.

V 80. minutě mohlo být srovnáno. Slovan měl k dispozici pokutový kop a míč si na puntík postavil Libor Kozák. Ten zvolil přízemní střelu k tyči, ale Nita jeho ránu vyrazil. V samotném závěru si Kozák mohl napravit reputaci, číhala na něj prázdná brána, ale liberecký útočník bránu přestřelil. Po 7 letech se tak Pražané dočkali tříbodové výhry na severu Čech.

Ohlasy trenérů

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Těžko se mi utkání hodnotí. V první části hrála Sparta až neuvěřitelně defenzivně, to mě překvapilo. O to víc mě mrzí, že jsme ve druhé části nedali penaltu a inkasovali ze standardní situace po naší chybě. Soupeře jsme k ničemu nepustili, a dlouho jsem neviděl hrát Spartu takhle zoufale. Výsledek je pro nás dost krutý. Rozhodují detaily a my udělali menši chybu, a proto nemáme ani bod.

Zdeněk Ščasný (AC Sarta Praha): Musím říct, že vítězství je šťastné, nerodilo se to vůbec lehce. Naštěstí jsme ale první půli přežili, protože v té byl Slovan jasně lepší. Přispěli k tomu dva faktory. To, že jsme tady 7 let nevyhráli a špatné hřiště. Ve druhé půli jsme hru srovnali, nebyl to sice žádný hezký fotbal, ale díky standardní situaci jsme vyhráli a jsem rád, že pokračujeme ve vítězné sérii.