Mara odehrál v libereckých barvách 55 prvoligových zápasů, v nichž vstřelil osm branek a přidal čtyři asistence. Své první utkání v české nejvyšší soutěži absolvoval v průběhu sezony 2017/2018, kdy oblékal dres Vysočiny Jihlava.

Odtamtud se vydal do Slovanu, kde během prvního ročníku nastoupil k 19 duelům a vsítil jeden gól. Pak ho sice postihlo zranění, kvůli kterému vypadl ze základní sestavy, loni už byl ale stabilní součástí mužstva vedeného Pavlem Hoftychem.

Zároveň byl celkem produktivní. Ve 34 zápasech dal sedm branek, k nimž přibral tři asistence. Svými výkony si řekl o pozvánku do guinejské reprezentace, kde loni na podzim zapsal premiéru.

Kouč Pavel Hoftych bere Kamila, jak se mu pod Ještědem přezdívá, jako nedílnou součást základní sestavy, a i proto došlo k prodloužení smlouvy až do roku 2022.

V tomto ročníku odehrál pětadvacetiletý fotbalista, který může klidně naskočit i na pozici stopera, obě ligová klání. V tom prvním v Olomouci neproměnil penaltu, zatímco loni byl při pokutových kopech prakticky bezchybný.

„Kamso Mara je určitě kvalitní fotbalista, navíc už je v klubu zadaptovaný. Je to pro nás důležitý hráč na střed zálohy a to, že prodloužil v Liberci, je pro Slovan velmi dobrá zpráva,“ řekl k podpisu kouč Pavel Hoftych.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku, po níž čeká na liberecké fotbalisty měření sil s Českými Budějovicemi. Poté doma hostí Karvinou.