AC Sparta Praha

Sparta se od začátku sezony prezentuje nevyrovnanými výsledky. Ročník odstartovala nečekanou domácí porážkou se Slováckem, po níž následoval úspěšný reparát s Jabloncem. Následně v Českých Budějovicích ztratila další body za remízu. Po výhře nad Příbramí přišlo zaváhání v Mladé Boleslavi, ale naposledy Pražané udolali svého odvěkého rivala Baník 2:0.

Svěřenci trenéra Václava Jílka nasbírali po šesti kolech deset bodů, což jim stačí na páté místo v tabulce.

„V Liberci je to náročné a neodvážejí se odtud body lehce. Myslím si ale, že když předvedeme něco podobného jako proti Baníku a ještě to zkvalitníme, můžeme uspět,“ řekl pro klubový web útočník Sparty Libor Kozák, pro kterého bude vzájemné utkání speciální, protože pod Ještědem v loňské sezoně působil.

„Dostáváme první góly a pak to těžko doháníme. Musíme se soustředit na začátek zápasu, abychom neinkasovali a naopak dali první gól my,“ nechal se slyšet záložník Michal Trávník.

FC Slovan Liberec

Fotbalisté Liberce minulý víkend uspěli v Karviné 1:0, čímž přerušili šňůru čtyř porážek za sebou a vyhoupli se v tabulce na 12. místo, kde mají šest bodů. Proti Spartě ovšem budou chybět Oscar a Kamso Mara, kteří se nechali v Karviné vyloučit.

„Do zápasu se Spartou jdeme s čistými hlavami. Kvalitu Sparty všichni známe stejně jako její slabé stránky. Budeme se ale soustředit na sebe. Hrajeme v domácím prostředí a uděláme maximum, abychom vtáhli do hry diváky, kteří by vyhecovali hráče,“ uvedl před utkáním trenér Liberce Pavel Hoftych.

„Víme, jaký soupeř nás čeká. Sparta má pořád velké jméno. My se na ni připravíme a pokusíme se podat co nejlepší výkon,“ přidal se záložník Tomáš Malinský.

„Sparta je určitě velká výzva a všichni se na ni těšíme. Hrát proti Spartě je prestižní, ale věříme si,“ dodal obránce Michal Fukala, který se vrací po zranění.