„Byl to postupový zápas, a to je nejdůležitější. Myslím si, že celé utkání jsme kontrolovali tak, jak jsme chtěli. Ze začátku se nám sice nedařilo vstřelit branku, ale pak už jsme si duel pohlídali,“ zhodnotil střetnutí s Prostějovem stoper Liberce Matěj Chaluš.

Jak těžký soupeř byl Prostějov? „Potvrdil, že je hodně kvalitní. V kádru má hodně exligových hráčů, kteří mají hodně startů v nejvyšší soutěži. Byl to houževnatý sok, ale jsem rád, že jsme to zvládli,“ uvedl spokojeně Chaluš.

Skončilo léto a s ní i posilovací výzva s jabloneckým trenérem.
Dobojováno! Skončilo léto a s ní i posilovací výzva s libereckým trenérem

Chaluš skóroval ve druhém pohárovém klání. „Jsem rád hlavně za to, že postupujeme. Těší mě samozřejmě i góly, které pomohly Liberci k postupu.“

Liberecký obránce zatím nastupuje pouze v poháru. „Musím být rád za každou šanci a pokusit se ji chytit a přesvědčit všechny o tom, že jsem dobrý hráč,“ má jasno Chaluš.

FC Slovan Liberec - 1.SK Prostějov (3.kol) MOL Cup
Fotbalisté Slovanu porazili v domácím poháru Prostějov a postupují do další fáze

„Jsem rád za každou příležitost a že jsem mohl nastoupit proti Prostějovu. Utkání jsme zodpovědně zvládli, za což jsem rád. Po celou dobu jsme kontrolovali hru a soupeř se dostával jen do ojedinělých šancí. Bylo to zasloužené vítězství, které mohlo být i vyšší,“ řekl po závěrečném hvizdu brankář Slovanu Milan Knobloch.

Na Knoblocha šla před inkasovaným gólem pouze jedna střela. „Je to vždycky nepříjmené, když nemáte moc práce, tak pak je situace o dost horší. Prostějov měl dvě střely, z toho jedna skončila v síti, což mě mrzí,“ lituje librecký gólman.

Fotbal ilustrační foto
Ženy Slovanu nestačily na Pardubice a počtvrté prohrály

„Šteigl si míč dobře navedl, posunul si ho okolo našeho hráče a trochu mi balon zmizel z dohledu. Následně mě obstřelil. Musíme se na to podívat s trenérem a říct si, co se tam dalo udělat lépe. Ani nevím, kde střela přesně skončila,“ uzavřel Knobloch.

„Když jsme dostali Liberec, tak jsme říkali, že je to strašně těžký los. Jeli jsme do Liberce s pokorou, protože jsme věděli, že je výborné mužstvo. Myslím si, že jsme neudělali ostudu a nehráli špatně. Chtěli jsme domácí trochu potrápit, což se nám podařilo. Gratuluji domácím, vyhráli zaslouženě,“ ohlédl se za zápasem trenér Prostějova Oldřich Machala.

Vít Pavlišta při půlmaratonu v Ústí nad Labem.
Pavlišta: Narození dcery mi dává nový životní optimismus a motivaci běhat

„Tyto zápasy jsou o tom, jestli si je zkomplikujete nebo ne. Prostějov má hodně zkušených hráčů. Rozhodly dvě branky Chaluše a Baluty, po nichž jsme otupili soupeřovu aktivitu a dodaly nám klid do poločasu. Po třetím gólu mužstvo přestalo hrát přímočaře, za což nás Prostějov potrestal. Měli jsme tam ještě další šance, ale hosté byli nepříjemným protivníkem,“ nechal se slyšet kouč Slovanu Pavel Hoftych.