V Karviné se střetl poslední tým tabulky s předposledním. Jak byste zhodnotil zápas?
Bylo od začátku dané, že oni jsou poslední a my předposlední a bude to bojovné utkání. Že to nebude moc o fotbale. Věděli jsme, že Karviná hraje takhle. Paradox je, že jsme dohrávali v devíti, to úplně nepochopím. Důležité je, že jsme odvezli tři body.

Vyloučení jste viděl jak?
Spíš nechápu, že ten faul na mě, ten šlapák na hlavu a paní rozhodčí mi řekne, že červenou by dala, jenom kdyby mě trefil do hlavy. Hráč se tady asi musí nechat zranit, aby se dosáhlo spravedlnosti. Tohle nechápu. A vyloučení Mary taky nepochopím. Jestli to byl faul, tak maximálně na žlutou, protože balon už jsem měl v ruce. Už to nebyla vyložená šance. Ale komentovat to nechci, nejsem rozhodčí. Ale říkám, je to takový paradox, že my dohráli v devíti a oni v plném počtu.

MFK Karviná - FC Slovan Liberec 0:1.
Liberec v devíti ubránil hubené vítězství a veze z Karviné tři body

Proto ty emoce Mary?
To jsem si nevšimnul, soustředil jsem se na trestňák. Naštěstí to dal nad, pro nás dobře.

Jak se vám hrálo bez dvou vyloučených hráčů?
Bylo jasné, že nás budou chtít zatlačit, nakonec jsme dohrávali v devíti, to se mi ještě nestalo. Kluci odbránili a odskákali centry, podali jsme skvělý týmový výkon a zaslouženě máme tři body.

Liberec - Karviná 2:2.
Fotbalisty Slovanu čeká velmi důležitá bitva v Karviné

Během zápasu jste předvedl několik důležitých zákroků.
V prvním poločase jsem šel naslepo, naštěstí mě trefil a pomohla mi tyč. Dneska štěstí stálo na naší straně. Věděli jsme, že to tady bude bolet, bylo to soubojové utkání, nějaké střely tam byly, naštěstí stálo štěstí při nás.

Od začátku sezony jste už podruhé vyhráli ve Slezsku.
Z toho pohledu úrodná půda tady, ale nám se nehraje dobře venku. Naštěstí jsme to dnes zvládli za tři body.