Severočechům, kteří v minulém kole konečně vyhráli (4:1 s Karvinou), se totiž v Edenu daří. Na jaře tam v předposledním kole výhrou 3:1 prakticky rozhodli o postupu do základní skupiny Evropské ligy. V součtu s předchozími zápasy ve vršovické aréně neprohráli pět zápasů od jara 2013.

„Slávisté jsou první zaslouženě, v zápasech totiž dominovali. My tam ale jedeme s cílem bodovat a rozhodně ne jako odevzdaný tým,“ hlásí jablonecký kouč Petr Rada. „Samozřejmě, že jsou teď asi otřesení z té porážky od Dynama Kyjev a vyřazení z Ligy mistrů. Ale oni se teď budou soustředit už na ligové zápasy a budou se snažit udělat co nejvíce bodů, protože mají stejně jako my zajištěný přímý postup do Evropské ligy,“ poznamenává Rada, jehož tým letos potrápil i Spartu, ale body nezískal.

Liberecký Slovan hostí v sobotu od 17 hod. Boheminans a za úkol má získat druhé letošní vítězství.

„My jsme se vysloveně nechystali na Bohemku, ale hlavně na to, abychom ten-hle zápas zvládli vítězně, protože nám utíkají body. Buď z vlastních, nebo jiných příčin. To chceme změnit a nejbližší příležitost máme teď doma,“ má jasno trenér Zsolt Hornyák.

Jeho tým zatím vytěžil jen pět bodů. „Myslím si, že je to málo. Pokud chceme být úspěšní, tak je pět bodů ze čtyř zápasů málo,“ uvědomuje si brankář Václav Hladký.

Teplice po domácím debaklu 0:4 od Sparty čeká těžký úkol. „Skláři“ hrají v sobotu od pěti ve Zlíně, který prohrál až v minulém kole na půdě mistrovské Plzně. A to ještě gólem, který neměl platit.
„Se Spartou to byl takový „zápas blbec“, to se někdy stává. Dostali jsme lekci a teď se z ní musíme oklepat ve Zlíně,“ burcuje teplický obránce Jan Krob. „Musíme jeden za druhého bojovat, mluvit na hřišti, makat na sto procent.“