„Nehledě na výsledek to byla krásná premiéra v tom smyslu, že to bylo na hřišti Hoffenheimu v Evropské lize, na krásném stadionu. Zkušenost obrovská, pro mě úplně neuvěřitelná. Jsem za to moc rád. I když jsme prohráli 0:5 a byly tam situace, které jsem řešil špatně, určitě na to budu vzpomínat do konce života,“ uvedl Hasalík.

Ten se musel postavit mezi tři tyče poté, co Filipa Nguyena a Milana Knoblocha zasáhl koronavirus. „Měl jsem radost, že se dostanu do brány. Potom hned přišla myšlenka na nervozitu, ale těšil jsem se. Nervózní jsem byl akorát při videu, když jsme sledovali soupeře. Na hřišti při rozcvičce a pak v zápase už to ze mě spadlo a už jsem nervozitu necítil žádnou,“ přiznal Hasalík.

Liberec se držel do 22. minuty, pak začal Hoffenheim úřadovat. „Když jsme v úvodu drželi čisté konto a nedostali jsme gól, měl jsem myšlenky, že bychom to mohli dotáhnout do nějakého pěkného výsledku. Bohužel soupeř ukázal svou kvalitu. Byli lepší úplně ve všem, ne nadarmo hrají bundesligu,“ uznal kvality soka Hasalík.

Sám přiznal, že některé branky se daly chytit. „Určitě tam byly góly, které bych dostávat neměl. Doufám, že se z toho poučím a příště se toho vyvaruji. Nejvíc mě mrzí asi druhý gól z přímáku. Sice to tečoval, ale měl jsem to chytat,“ sypal si popel na hlavu.

Před zápasem mu radili na dálku liberecká brankářská jednička Filip Nguyen a trenér brankářů Marek Čech. Tak či tak, Hasalík nabral neocenitelné zkušenosti.