Když byl nově zaveden projekt videorozhodčího, oficiálně video asistent rozhodčího (VAR), vzbudil v myslích mnoha fanoušků pocit, že fotbal začne být konečně spravedlivější a chyby, které způsobil lidský faktor na hřišti v podobě rozhodčích, částečně zmizí.

Projekt VAR byl přítomen už na několika zápasech a v řadě z nich se diváci nestačili divit, co jsou sudí schopni odpískat, ačkoliv viděli opakovaný záběr. Poslední úkaz se zrodil ve šlágru 7. kola FORTUNA:LIGY pod Ještědem, kde hostovala pražská Sparta.

Ve druhé půli svedli sprinterský souboj liberecký Malinský se sparťanem Hanouskem. Malinský upadl ve vápně a sudí Julínek po zhlédnutí videozáznamu ukázal na penaltový puntík. Ze záběrů je ovšem vidět, že jako první pravděpodobně fauloval domácí záložník.

Trenér Sparty Václav Jílek na pozápasové tiskové konferenci pronesl, že pro něj VAR ztratil jakoukoliv důvěryhodnost. A zřejmě nebude sám.

Nehledě na to, že videorozhodčí je jen na některých vybraných utkáních nejvyšší soutěže. To samo o sobě není vůbec spravedlivé. Komise rozhodčích ztrácí svůj kredit tím, že znovu nasadila chybující rozhodčí, kteří nezvládli týden starý duel Sparty s Baníkem.