Hosté z Prahy hráli U Nisy dobře v obraně a hráli aktivní fotbal. Liberec do půle kromě trestňáku nic vepředu nepředvedl, podobně jako hosté. Ti však ze své jediné vážnější příležitosti vytěžili hlavičkovou dorážkou Reitera gól, navíc vzápětí dokonce liberecký Karafiát málem překonal svého gólmana. Jinak to byl do poločasu fotbal bez šancí, i když liberečtí diváci rozhodně čekali víc.

Po přestávce vyšel Slovanu tah se zařazením Elvise a ten se po sedmi minutách odvděčil vyrovnáním. Libereckým zatrnulo při šanci Yusufa, ale byli to oni, kteří Ševčíkem nastřelili tyč. Aktivitě domácích jako již tradičně chybělo zakončení v šancích. Ale nakonec mohli být rádi, když sudí v samém závěru odpískal Nečasovi při gólu ofsajd.

Ohlasy trenérů:

Hornyák:

Byly to dva rozdílné poločasy. Ten první byl z naší strany slabý a v poločase jsem nevěděl, koho bych vystřídal, protože to nebylo o jednom hráči, ale hned o šesti. Soupeř byl houževnatý a my s ním navíc prohrávali osobní souboje. Druhý poločas byl již jiný, padla také tvrdá slova v poločase. Na hráčích bylo vidět, že to není z jejich strany dobré. Vrátili jsme se do hry a nakonec musíme být s nerozhodným výsledkem spokojení.

Hašek:

Jeli jsme do Liberce s vědomím, že tady Bohemka v historii nikdy nevyhrála. Byla to hezká výzva a chtěli jsme to prolomit. Myslím, že jsme na výhru měli, ale nedopadlo to. Nepodali jsme takový výkon, kterýna zisk všech bodů stačil. 

 

Slovan Liberec - Bohemians 1905

Branky: 52. Mashike Sukisa – 42. Reiter. Rozhodčí: Proske – Kotík, Antoníček. ŽK: 8. Breite, 79. Malinský, 81. Karafiát – 18. Hašek. Diváků: 4991.

Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Mara – Breite, Ševčík – Malinský (79. Nešický), Potočný (62. Oršula), Pešek (46. Mashike Sukisa) – Pázler.

Bohemians Praha: Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch, Bartek – Reiter, Švec (55. Bederka), Hašek, Vodháněl – Yusuf Helal (75. Nečas), Mašek (67. Juliš).