Jablonec - Sparta 1:1

Pražany poslal v 10. minutě do vedení Kryštof Daněk, ale těsně před pauzou srovnal Miloš Kratochvíl. V 55. minutě byl vyloučen domácí Jakub Považanec, ale Letenští dlouhou přesilovku nevyužili. V závěru nastavení dostal červenou kartu ještě další jablonecký hráč Jan Krob. Týmy se v lize rozešly výsledkem 1:1 potřetí za sebou, Sparta v nejvyšší soutěži neporazila Severočechy v posledních čtyřech duelech.

Jbc - Sparta 1:1
Jablonec dohrával v devíti, se Spartou vybojoval remízu. Trenér dostal žlutou

Branky: 45. Kratochvíl - 10. Daněk. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Machač - Štěrba (video). ŽK: Považanec, Jovovič, Krob, Kratochvíl, Horejš (trenér) - Pavelka, Daněk, Minčev, Čvančara, Zelený. ČK: 55. Považanec, 90.+6 Krob. Diváci: 4958.
Jablonec: Hanuš - Martinec, Hübschman (71. Malínský), Heidenreich - Surzyn, Houska, Považanec, Krob - Kratochvíl, Jovovič (76. Šulc) - Chramosta (90.+1 Kadlec). Trenér: Horejš.
Sparta: Holec - Wiesner (83. Mejdr), Sörensen, Zelený, Höjer - Daněk (74. Karabec), Pavelka (62. Drchal), Sadílek, Jankto (83. Minčev) - Čvančara, Juliš (46. Sáček). Trenér: Priske.

Zlín - Pardubice 2:1

Domácí šli do vedení v první půli po vlastní brance Michala Hlavatého, v 71. minutě vyrovnal Vojtěch Sychra, ale tři body "Ševcům" zajistila trefa Roberta Hrubého ze 73. minuty. Krátce po ní byl vyloučen hostující Matěj Helešic. U pardubického týmu tak nevyšla premiéra Pavlu Němečkovi, který den před utkáním v roli dočasného kouče vystřídal odvolané dlouholeté trenéry Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného. Východočeši zůstali na posledním místě tabulky se třemi body.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v 6. kole FORTUNA:LIGY zdolali poslední Pardubice 2:1.
Hrubý: Tlak jsem nevnímal. Je začátek ligy, takže bych to tak nedramatizoval

Branky: 39. vlastní Hlavatý, 73. Hrubý - 71. Sychra. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Líkař - Adámková (video). ŽK: Procházka - Sychra, Hlavatý, Hranáč. ČK: 76. Hlavatý (Pardubice). Diváci: 3 610.
Zlín: Rakovan - Reiter (90.+1 Kovinič), Kolář, Procházka, Bartošák - Hlinka (81. Simerský) - Fillo (65. Vukadinovič), Hrubý (81. Dramé), Janetzký (90.+1. Hellebrand), Čanturišvili - Jawo. Trenér: Jelínek.
Pardubice: Budinský - Kostka, Vlček, Hranáč, Svoboda - Janošek (86. Mareš) - Sychra (79. Lima), Hlavatý, Vacek (64. Tischler), Helešic - Černý (79. Červenka). Trenér: Němeček.

Bohemians - České Budějovice 1:2

Jihočeši se radovali v nejvyšší soutěži po čtyřech zápasech, naopak Pražané potřetí za sebou nevyhráli. Dynamo poslal do vedení Michal Škoda, po změně stran srovnal David Puškáč. Výhru hostů zařídila při svém debutu v české lize Branislav Sluka, pondělní posila ze Žiliny. Záložník Bohemians Dostál si připsal 250. start v lize.

Fotbalisté Českých Budějovic se radují, v úterý večer vyhráli v Ďolíčku nad Bohemians 2:1.
Ani na třetí pokus Bohemka doma nevyhrála. Tentokrát podlehli Budějovicím

Branky: 59. Puškáč - 13. Škoda, 85. Sluka. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Szikszay (video). ŽK: Puškáč - Sluka, Sladký, Čmelík. Diváci: 4202.
Bohemians: Valeš - Köstl (85. Koubek), Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Petrák (55. Jánoš), Kovařík (55. Hála) - Hronek (81. Mužík), Beran - Puškáč (81. Novák). Trenér: Veselý.
Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Sluka - Čolič (78. Sladký), Čmelík (90. Grič), Čavoš, Hellebrand (90. Hora) - Zajíc (77. Hais), Škoda (73. Skovajsa). Trenér: Weber.

Plzeň - Slovácko 3:0

Adam Vlkanova se jako čerstvá posila uvedl náramně. Po necelé minutě nahrál Kopicovi, který přeloboval Nguyena. Vedení Západočechů do první půle pojistil Bucha, na konečných 3:0 upravoval Jhon Mosquera. Plzeň tak po postupu do základní skupiny Ligy mistrů pokračuje v rostoucí formě.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:0
Souboj pohárových účastníků evropských pohárů vyzněl jasně pro Plzeň

Branky: 1. Kopic, 45.+2 Bucha, 70. Mosquera. Rozhodčí: Berka - Hájek, Kříž - Franěk (video). ŽK: Mihálik, Trávník, Sinjavskij, Kalabiška (všichni Slovácko). Diváci: 9121.
Plzeň: Staněk - Havel, Hejda, Pernica, Jemelka - Ndiaye (79. Čermák), Bucha - Kopic (45.+1 Sýkora), Vlkanova (69. Jirka), Mosquera (79. Pilař) - Chorý (46. Bassey). Trenér: Bílek.
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík - Petržela (83. Brandner), Kohút (74. Ljovin), Trávník (56. Kozák), Holzer (56. Sinjavskij) - Mihálik (74. Vecheta). Trenér: Svědík.

Olomouc - Liberec 1:1

Po čtyřech prohrách potřebovala domácí Olomouc nutně bodově zabrat. Svěřenci trenéra Václava Jílka se ujali vedení zásluhou trefy Mojmíra Chytila, na tu ale odpověděl liberecký Višinský. Liberec sice dohrával po vyloučení Talovjerova o deseti, Olomouc už ale vstřelit vítězný gól nedokázala.

FC Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec, Antonín Růsek
Doma opět bez výhry. Sigma nevyužila přesilovku a má jen bod

Branky: 36. Chytil - 59. Višinský. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Slavíček - Petřík (video). ŽK: Růsek, Pokorný, Jan Matoušek - Červ, Kozel (trenér). ČK: 69. Talovjerov (Liberec). Diváci: 2879.
Olomouc: Trefil - Chvátal, Poulolo, Pokorný, Zmrzlý - Breite (79. Greššák), Spáčil (90.+2 Beneš) - Navrátil (79. Vodháněl), Růsek (63. Jakub Matoušek), Zorvan - Chytil. Trenér: Jílek.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý, Mikula - Jan Matoušek (82. Fukala), Červ, Varfolomejev (46. Višinský), Frýdek (89. Purzitidis) - Kozák (46. Rondič), Van Buren (70. Prebsl). Trenér: Kozel.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:2

I po odchodu hlavní hvězdy Adama Vlkanovy ukázal Hradec, že umí vítězit. Svěřence trenéra Koubka poslal do vedení Vašulín, pak sice vyrovnal z penalty Škoda, vítězství ale Hradci zařídil pohlednou ránou Vojtěch Smrž.

Fotbalisté Hradce Králové v 6. kole první ligy porazili 2:1 Mladou Boleslav.
Fantazie! Hradec po skvělém týmovém výkonu přetlačil Boleslav, rozhodl Smrž

Branky: 55. Škoda z pen. - 41. Vašulín, 72. Smrž. Rozhodčí: Nehasil - Kubr, Váňa - Klíma (video). ŽK: Donát - Kodeš, Ryneš, Čech. ČK: 90.+3 Prekop (Hradec). Diváci: 2031.
Ml. Boleslav: Polaček - Šimek, Karafiát, Suchý - Pech (79. Krobot), Mareček (67. Mašek), Matějovský, Kubista (46. Donát), Fulnek (61. Ekpai) - Ladra (67. Žitný), Škoda. Trenér: Hoftych.
Hradec: Reichl - Klíma, Čech, Smrž - Gabriel, Rada, Kučera (90.+4 Dvořák), Kodeš, Ryneš - Vašulín, Kubala (68. Prekop). Trenér: Koubek.

Ostrava - Brno 1:2

Další pohroma pro Baník v čele s Pavlem Vrbou je na světě. Ostrava sice vedla zásluhou Smejkala v 60. minutě, pak ale přišla pohroma. Nejdříve v 83. minutě vyrovnal brněnský kapitán Řezníček, v poslední minutě asistoval u vítězné trefy Fouska.

Utkání 6. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Zbrojovka Brno, 31. srpen 2022, Ostrava. Zleva Jiří Klíma z Ostravy a Lukáš Endl z Brna.
Ostudný kolaps! Matný Baník góly v závěru padl se Zbrojovkou, rozhodl Fousek

Branky: 60. Smékal - 83. Řezníček, 90. Fousek. Rozhodčí: Orel - Paták, Caletka - Proske (video). ŽK: Šehič, Sanneh, Kuzmanovič - Ševčík. Diváci: 7277.
Ostrava: Laštůvka - Sanneh, Takács, Pojezný, Šehič - P. Jaroň (57. Smékal), Boula (85. Miškovič), Kaloč, Buchta - Klíma (82. Fleišman), Tijani (46. Kuzmanovič). Trenér: Vrba.
Brno: Šiman - Hrabina (82. Fousek), Endl, Šural, Divíšek (66. Ali) - Falta (59. Texl), Blecha (82. Přichystal), Ševčík, Souček, Granečný - Hladík (59. Řezníček). Trenér: Dostálek.

Slavia - Teplice 6:0

V poklidném tempu si Slavia dokráčela proti Teplicím pro jasné vítězství. Na šestigólové demolici se podíleli Lingr, Jurásek, Tecl, Kačaraba, Usor a Provod. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského mají po šesti zápasech působivé skore 24:4.

Branky: 21. Lingr, 24. M. Jurásek, 50. Tecl, 60. Kačaraba, 64. Usor, 86. Provod. Rozhodčí: Hocek - Horák, Vlček - Štěrba (video). ŽK: Holeš, Schranz, Tiéhi - Dramé. Diváci: 11.122.
Slavia: Mandous - Schranz, Kačaraba, Santos, D. Jurásek - Ševčík (74. Provod), Holeš (74. Tiéhi) - Usor (78. Fila), Lingr, M. Jurásek (69. Ewerton) - Tecl (69. Traoré). Trenér: Trpišovský.
Teplice: Mucha - Dramé, Chaloupek, Hybš - Urbanec (69. Hyčka), Jukl, Mareček (46. Kučera), Křišťan, Kodad (81. Shejbal) - Žák (62. Trubač), Čerepkai (46. Gning). Trenér: Jarošík.