Zápas s Libercem byl pikantní především pro záložníka Romana Potočného, který ještě na podzim hájil liberecké barvy, ale v současné době už bojuje na druhé straně barikády.

Brankář Baníku Jan Laštůvka musel být v permanenci proti velké šanci domácího celku. Malinský vysunul kolmou přihrávkou Peška, kterého ale tváří v tvář Laštůvka vychytal. Vzápětí si poradil také s dorážkou Baluty. Slovan měl o chvíli později další možnost, ale obléhání ostravské branky zakončil střelou těsně vedle Baluta.

Poté se na útočnou polovinu nastěhovali také Baníkovci, ovšem Nguyena výrazněji neohrozili. Ve 28. minutě byli hostitelé opět blízko ke gólu. Mara s pomocí teče našel naběhnuvšího Malinského, který však nechal vyniknout Laštůvku.

Baluta byl při chuti. Při další útočné akci  pálil z velkého vápna a v ochozech stadionu U Nisy, kam se vměstnalo několik diváků díky další vlně uvolňování vladních opatření, to jen tak zahučelo. V samotném závěru první půle ještě prověřil Nguyenovu bdělost dobrou ránou Kuzmanovič.

Po přestávce byli Liberečtí aktivnějším týmem, avšak Malinský svůj průnik zakončil slabou střelou. Stejný háč se dostal do zakončení hned vzápětí, na jeho pokus zpoza vápna si Laštůvka počkal. První gól stále častěji visel ve vzduchu. Po rohovém kopu trefil Mikula břevno ostravské klece.

Liberec měl v celém průběhu utkání mnohem více šancí, gólu byl rozhodně blíž, ale nakonec se pod Ještědem netrefil nikdo. Liberec tak remizoval s Baníkem Ostrava 0:0 a v tabulce po základní části končí pátý.

FORTUNA:LIGA - 30. kolo

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Horák. ŽK: Mara, Malinský - Šašinka.

Sestavy

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mara, Mikula – Alibekov, Hromada – Malinský, A. Baluta, Pešek (86. Zeman) – Kuchta (77. Rondič). Trenér: Hoftych.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (33. Svozil), Stronati, J. Pokorný, Holzer – Kaloč, R. Hrubý (88. Drozd) – D. Buchta (61. Reiter (88. Baroš), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (61. Lalkovič). Trenér: Kozel.