Někteří diváci se možná ani nestačili pořádně usadit a už viděli první gól. Již v osmé minutě si na centr Olayinky naskočil Milan Škoda, který poprvé překonal Nguyena. Slávistický snajpr měl další možnost ke vstřelení gólu, ale Nguyen byl tentokrát proti. Pražané pod Ještědem dokazovali, že jsou momentálně nejlepším týmem v Česku a zaslouženě si zahráli i v Lize mistrů.

Olayinka opět nacentroval do šestnáctky, Škoda tentokrát přihrával a Ibrahim Traoré  ranou z první přesně k tyči zvýšil vedení Slavie na 2:0. Poté neproměnil samostatný únik Malinský, což mohli hosté vzápětí potrestat, ale Souček neproměnil penaltu.

Také ve druhém dějství bylo k vidění několik šancí. Nejprve neuspěl Kačaraba a po něm ani Pešek. Úspěšná byla až Slavia, když bývalý liberecký hráč Petr Ševčík obehrál Nguyena a zavěsil do prázdné branky.  Víc se toho už nestalo, a tak sešívaní vyhráli 3:0.

„Bohužel nám chyběl vždycky krok k úspěšnému zakončení akce. Například Malinský šel sám na branku, ale situaci gólově nezakončil. Měli jsme tam dost dobrých náznaků, ale Slavia ukázala kvalitu v koncovce. Milan Škoda jeden gól dal, kde jsme ho špatně dostoupili, a na druhý nahrál. Hlavní rozdíl byl v kvalitě, Slavia nás potrestala ve finální fázi,“ řekl po zápase lodivod Slovanu Pavel Hoftych.

Liberec se kvůli dohodě klubů musel obejít bez čtyř hráčů, kteří patří Slavii. „Chyběli všichni čtyři hlavně ve finální fázi. Především Petar Musa, který momentálně hraje ve velmi dobré formě. Kluci na hřišti ale zápas odmakali a odbojovali,“ chválil své ovečky Hoftych.

Trenéru Slavie Jindřichu Trpišovskému vyšel tah s hrotovým útočníkem Milanem Škodou. „Jsme rádi, že to Milanovi vyšlo. Po dlouhé době dal gól ze hry. Bylo to z prostoru, který jsme si ukazovali. Na penaltě se hezky uvolnil, dostal balon a gól byl bonus. Konečně nám zahrál útočník tak, že byl hrozně platný pro mužstvo v přechodové fázi. Udržel spoustu míčů a dneska hrál opravdu výborně,“ pochválil Škodu kouč Slavie.

V první půli byli hosté dominantní, pak z toho vypadli. „Myslím si, že Slovan ještě přidal. Za stavu 2:0 byli naštvaní a chtěli všechno uhrát během deseti minut. Hráli trochu na riziko. My jsme brejkové situace nevyužili, až na tu poslední. Liberec nehrál špatný zápas, v prvním poločase šel jejich hráč sám na bránu a také měli šance. Pořád byl duel otevřený,“ konstatoval Trpišovský.