Hráči libereckého Slovanu absolvují v neděli 5. ledna fyzické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze a o den později je čeká první trénink v Liberci. Následovat bude odlet na Kypr, kde svěřenci trenéra Pavla Hoftycha během týdne naberou potřebnou fyzickou kondici.

Po návratu stráví dva týdny v domácích podmínkách, ve kterých odehrají první tři přípravné zápasy. Úvodním soupeřem Slovanu bude FC MAS Táborsko, s kterým se Liberec střetne 18. ledna od 10.30 hodin v Turnově.

Další utkání je na programu 22. ledna od 13.30 hodin v Horních Počernicích, kde Slovan změří síly s Českými Budějovicemi. Severočeši se pak ještě jednou vrátí do Turnova, aby zde odehráli přípravu proti Pardubicím (25. ledna od 11 hodin).

SOUSTŘEDĚNÍ V TURECKU

Ve středu 29. ledna pak liberečtí hráči odletí na herní kemp do turecké Antalye, kde budou až do 8. února. Během pobytu v Turecku sehrají tři přípravné duely.

Nejprve proti Dynamu Moskva (1. února), poté s Černihivem (4. února) a na závěr narazí na Tetovo (8. února).

TĚŽKÝ LOS V ÚVODU

Do jarní části soutěže vstoupí Liberec střetnutím na Spartě.

Uplynulý podzim zhodnotil pro klubový web Slovanu sportovní ředitel Zdeněk Koukal. „Na začátku jsme měli velmi těžký los. Hráči si zvykali na nového trenéra postupně, i když jsme začali výhrou na Baníku, dalších bodů jsme v úvodních kolech moc nezískali, ale pak už se hráči v novém herním systému aklimatizovali a projevilo se to i na výsledcích,“ konstatuje Koukal.

„Pozitivum je, že se nám hlavně na domácím hřišti dařilo střílet výrazně víc branek než dříve, Sparta zde dostala tři góly, Příbram také, Zlín pět, naposledy Karviná tři. Negativem je, že nás postihují výpadky ve hře, což má za následek i vyšší počet obdržených gólů,“ vyjmenoval Koukal silné i slabé stránky mužstva.

NESPOKOJENOST S PODZIMEM

Co se musí hlavně zlepšit? „Do jara musíme maximálně zapracovat na defenzivní činnosti. Abych s podzimem mohl být spokojenější, museli bychom získat více bodů, takhle spokojený být nemůžu. Pozitivně lze hodnotit herní projev v některých zápasech nebo jejich částech,“ doplnil Koukal.

„V létě k nám přišli Jan Kuchta a Alexandru Baluta. První jmenovaný by k nám měl v zimě definitivně přestoupit. Chceme s ním dál pracovat. Jsem rád, že u nás na jaře zůstane na hostování i Baluta, který nám pomáhá svou kreativitou. Petar Musa je u nás už déle a i on u nás zůstane na jaře hostovat,“ těší Koukala.

„Oscarovo hostování naopak končí, rozloučili jsme se s ním a v lednu nastoupí do přípravy se Slavií,“ dodal Koukal.

„Máme zájem o mladé hráče, kteří u nás mohou dál fotbalově růst. Momentálně jednáme se Slavií o přestupu dvacetiletého bosenského útočníka Imada Rondiče,“ prozradil Koukal, koho má Slovan v hledáčku.