Bohemians Praha 1905

Pražané se od začátku sezony prezentují nevyrovnanými výkony. Porážky střídají vítězství. V prvním kole prohráli v Jablonci, aby následně zdolali Mladou Boleslav. V Příbrami znovu selhali, ale doma pak obrali o body Plzeň. Nezdar v Ostravě vystřídala výhra nad Olomoucí a naposledy v bitvě o krále Vršovic podlehli Slavii 4:0. Klokani tak nasbírali sedm bodů a patří jim 12. místo v tabulce.

V týdnu odehrála Bohemka utkání 2. kola MOL Cupu proti Zápům a dost se na postup nadřela. Sice se ujala vedení, ale Zápy stav otočily. Nakonec ale svěřenci trenéra Martina Haška potvrdili roli favorita a postoupili po výhře 3:2.

„Liberec je dlouhodobě špičkový tým v rámci tuzemska. Pokud se nepletu, tak od začátku samostatné české ligy má třetí nejvyšší počet získaných bodů. Ať se s nimi člověk utká kdykoliv, tak jde vždy o těžkého soka,“ pronesl před utkáním trenér Bohemky Martin Hašek.

„Určitá tradice je, že v Liberci se vždy hrál takový fotbal, že se hodně běhalo. Soupeře tento způsob i hodně bolel. Bylo to už v dobách, kdy jsem tam hrál já, kontaktní fotbal nám nebyl cizí,“ pamatuje si staré časy kouč Hašek. „Takhle to historicky je. Hrajeme s nimi v době, kdy mají za sebou vítězství nad Spartou. Určitě jim nebude chybět sebevědomí a na zápas se těšíme."

FC Slovan Liberec

Liberec v posledních dvou týdnech nabral slušnou formu. Nejprve si poradil v zápase sezony, jak nazval duel trenér Pavel Hoftych, s Karvinou 1:0. Následně na domácím hřišti porazili i pražskou Spartu 3:1 a posunul se v tabulce na desátou pozici se ziskem devíti bodů.

Stejně jako Bohemka, tak i Liberec si prostředek týdne zpestřil pohárovým střetnutím. V Mariánských Lázních vyhrál v pohodě 5:2, přičemž se do sestavy dostali hráči širšího kádru mužstva.

Klání s klokany bude speciální pro kouče Liberce Pavla Hoftycha, který v Ďolíčku v minulosti působil. „Bohemka měla vloni atypickou sezonu, kdy se jí doma nedařilo. Letos naopak na vlastním hřišti urvala všech sedm bodů. Bude to těžký zápas,“ je si vědom pevnosti vršovického stadionu lodivod Hoftych.

„Do Ďolíčku se těším, protože tam často chodím na zápasy. Ve Vršovicích se často pohybuju, protože mám Bohemku rád,“ prozradil Hoftych.

Vypíše trenér nějakou prémii v kabině? „Určitě budu hráče motivovat nějakým speciálem na příští týden, kdy je repre pauza,“ dodal Hoftych. „Měl jsem tenkrát za sebou dlouhou štaci ve Zlíně a dostal jsem nabídku z Bohemky od Lukáše Přibyla, na kterého velmi rád vzpomínám, a který nám všem strašně chybí,“ vzpomenul na zesnulého funkcionáře kouč Hoftych.