Teplice hrály od svého založení na starém stadionu u drožďárny (dnes parkoviště u Albertu), kde měl původně svůj domov německý Teplitzer FK 03. Už dlouhou dobu nevyhovoval, dokonce patřil k nejhorším v republice, proto se v šedesátých letech hledalo místo pro nový stánek žlutomodrých.
První projekt byl vyhotovený pro stavbu stadionu v Luční ulici, ideální lokalitou ale byla až Stínadla, kde v dávné minulosti byla katovna, jak název místa napovídá; tehdy jen louka se záhadnými místy u skalek, eldorádo všech pánů kluků.
V plánu byl Centrální sportovní areál, kde by stál nejen důstojný fotbalový stánek, ale i hokejový zimák, hala s plaveckým bazénem, stadion pro házenou, volejbal a tenis. Sportovci by měli kompletní zázemí, projektanti kreslili i parkoviště.

Fotbalový stadion se zrodil v hlavě Ing. arch. Jiřího Macha. Změnil původní projekt, který počítal s ochozy na sypané hrázi a atletickou dráhou. Dal na samotné hráče, kteří byli zvyklí z drožďárny na bezprostřední kontakt s fanoušky.
Inženýr architekt Mach si projektem stadionu vyhrál. Vysnil si tvar podkovy s otevřeným severem, který skýtá nevšední pohled na panorama Krušných hor. Zmiňovaná podkova počítala s pozdějším zastřešením, k němuž ale došlo až na přelomu milénia. Stavba inzenýrských sítí započala v červenci 1968.

Mach odmítal ošklivé „naftové věže", jeho projekt počítal se dvěma elegantními stožáry na třech nohách naproti sobě. Nezbyly na ně peníze, sešlo i z dalších plánů. A to nejen vinou finanční náročnosti, ale především kvůli politickým tlakům. Rozkaz zněl otevřít stadion, jehož výstavba měla skluz, na den přesně 9. května 1973, tedy v den oslav Dne vítězství, který se v minulém režimu slavil s ohledem na SSSR o den později než nyní.
Co se o slavnostním otevření psalo v novinách a časopisech?
Politický termín dostavby zapříčinil řadu nedodělků, Ing. arch. Mach později mluvil o šlendriánu, kolaudovat se prý museli i přes velké množství chyb, dokonce i konstrukčních.
Nedokonalost betonového kolosu se časem začala projevovat v jeho chátrání, rekonstrukce se dočkal až ve druhé polovině 90. let. V současné době už AGC Aréna Na Stínadlech nepatří k nejmodernějším stánkům jako kdysi, přesto stále bere dech většině fanoušků, kteři ji navštíví.
Stadion 9. května, jak zněl jeho tehdejší název, byl slavnostně otevřený 9. května 1973 duelem Teplic s bulharském celkem Slavia Sofie. Žlutomodří vyhráli brankou (podle dobového tisku z ofsajdu) Pavla Stratila 1:0, v hledišti bylo 12 - 13 tisíc zvědavých diváků. Do lázeňského města dorazil i tehdejší prezident organizace FIFA Stanley Rous a řada politických špiček KSČ.
Kapacita stadionu byla 20 000 fanoušků, vyprodán byl za padesát let své existence ale pouze šestkrát. Naposledy ale před 24 lety - v létě 1999 během duelu „sklářů" se Spartou.