Domácí nastoupili do utkání velmi aktivně a už v šesté minutě šli do vedení po hlavičce Luky Kulenoviće. Druhou branku přidal ve 23. minutě Tupta, kterému parádně naservíroval balon Višinský. „Jsem velmi spokojený. Minimálně za jaro jsme podali nejlepší výkon. V první půli jsme byli poctivý dozadu a byli nebezpeční. Hráli jsme kolmo, za obranu. Přesně tak, jak jsme chtěli a kde jsme věděli, že má soupeř problémy. Byli jsme i efektivní a z prvních dvou střel dali dva góly,“ pochvaloval si liberecký trenér.

Jenže po přestávce přišla studená sprcha. „Do druhé půle jsme si říkali, ať brzo neinkasujeme. Tak jsme si dali vlastní gól,“ usmál se ironicky Kozel v reakci na nešťastnou trefu Pourzitidise.

Nový majitel Slovanu Liberec Ondřej Kania odpovídal na dotazy fanoušků.
Kania chce jednou do Ligy mistrů. Vždy upřednostním sportovní úspěch před farmou

Jenže jednogólové vedení trvalo pouhé tři minuty. „Musím mužstvo ocenit, že okamžitě zareagovalo. Filip Prebsl ukázal své konstruktivní schopnosti a odskočili jsme na 3:1. To nás uklidnilo a hrálo se už jen na jednu bránu. Nakonec jsme přidali i čtvrtý gól a myslím si, že vítězství je zasloužené,“ pravil kouč spokojeně.

Severočeský klub má od 2. dubna nového majitele, a tak nikdo neví, jestli má své místo v Liberci jisté. „Mám smlouvu do léta. Snažím se ji plnit a snažím se dělat s mužstvem maximum, abychom hráli až do konce ligy o co nejlepší umístění. Co se týká mé budoucnosti, myslím si, že se to bude řešit v létě a podle toho se chovám,“ řekl Kozel.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
Branky: 6. Kulenović, 23. Tupta, 56. Prebsl, 85. Fukala - 54. Pourzitidis (vl.). Žluté karty: 90. Varfolomejev - 59. Kalabiška. Rozhodčí: J. Petřík - J. Pečenka, P. Kotalík; VAR: T. Klíma, AVAR: J. Kubr. Diváci: 3451.

Sestavy:
Liberec: Vliegen - Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis - Penner (67. Fukala), Žambůrek (83. Varfolomejev), Prebsl, Preisler - Višinský (76. Doumbia), Kulenović (76. Horský), Tupta (83. Kok).
Slovácko: Fryšták - Blahút, Kalabiška (72. Břečka), Hofmann (46. Mihálik), Reinberk (C)(83. Bartoš) - Havlík, Juroška (76. Holzer), Kohút (76. Holásek) - Vecheta, Kvasina, Sinyavskiy.