S radostí oznamujeme, že klubová legenda Theodor Gebre Selassie bude jmenován do pozice sportovního ředitele. Klub děkuje za odvedené služby Zdeňku Koukalovi, který bude novému sportovnímu řediteli v nejbližší době k dispozici při předávání agendy, napsal Slovan na svém webu.

„Slovan se stal jedním z mých osudových klubů a Liberec domovem pro moji rodinu. Nesmírně si vážím příležitosti aktivně se podílet na vedení klubu v jeho nové etapě,“ řekl nový sportovní ředitel pro klubový web.

Theodor Gebre Selassie (37) je bývalý fotbalový reprezentant, který za severočeský celek odehrál 141 ligových utkání. Podílel se také na zatím posledním titulu klubu, po jehož získání odešel do německého celku Werder Brémy, kde se stal během devíti odehraných sezon klubovou legendou. Ve 271 utkáních Bundesligy nasázel 23 branek. Po konci v Německu se vrátil do Liberce a odehrál ještě necelé dvě sezony. V minulém ročníku se však nešťastně zranil v utkání s pražskou Spartou a následně ukončil aktivní kariéru. Od začátku této sezony působil ve Slovanu jako sportovní manažer A-týmu. Teď se tedy jeho pravomoce ještě více rozšíří.

Stadion U Nisy.
Slovan Liberec má nového majitele. Šéfem bude klubová legenda

Další posilou trojnásobného mistra ligy se stává Štěpán Hanuš, který bude zastávat funkci ředitele margetingu a obchodu. Na podobné pozici působil dříve u jabloneckého rivala, konkrétně v letech 2014-2017. Následně 'přestoupil' pod křídla LFA, kde nejprve zastával funkci ředitele komunikace a vztahů s veřejností (04/2018 - 05/2023), aby v minulém roce působil čtyři měsíce jako manažer vývoje projektu. Po této zkušenosti ale LFA opustil.

Jedná se o podstatný krok ve snaze klubu pozvednout marketingovou aktivitu, která by měla ve střednědobém horizontu vést k významně vyšším návštěvám na domácích zápasech a atraktivitě klubu vůči potenciálním sponzorům,“ napsal modrobílý klub v prohlášení.