„Doufám a věřím, že odehraju co nejvíc zápasů a že pomůžu týmu, abychom hráli na horních příčkách tabulky. Chceme evropské poháry a cíl je se rovnat nejlepším týmům v Česku,“ říká Icha v prvním rozhovoru po přesunu pod Ještěd pro klubový web.

Talentovaný záložník má zkušenosti také z reprezentačních výběrů. Poprvé nastoupil až za národní tým U20, teď ovšem patří k pilířům základní sestavy Lvíčat. „Právě z reprezentace znám některé kluky z libereckého kádru. Povídá se, že v Liberci je skvělá kabina, na to se hodně těším,“ přiznal mladý středopolař.

Důležitou roli v Ichově přestupu hrála osoba Radoslava Kováče. „Jde o hodně lidského trenéra, snaží se být k hráčům upřímný, což je velmi důležité. Říká vše na rovinu, hráli jsme pod ním v Pardubicích skvělý fotbal a určitě to bude pokračovat i v Liberci,“ myslí si nováček v modrobílém dresu, který se Slovanu upsal do roku 2028.

Pohled sportovního ředitele Theodora Gebre Selassieho:
„Marek je mladý a pracovitý hráč s výborným charakterem, o kterého byl velký zájem i z jiných klubů. Proto jsme rádi, že se nám s ním podařilo dohodnout na dlouhodobé smlouvě. Věřím, že u nás najde ideální podmínky pro svůj další fotbalový rozvoj. Oceňujeme také konstruktivní přístup ze strany Slavie, se kterou jsme se domluvili na Markově přestupu,“ řekl bývalý bundesligový hráč pro klubový web.