„Bylo to náročné utkání. Hlavně v prvním poločase velká válka. Všichni jsme cítili, že může rozhodnout jediný gól. Přišla penalta, kdy nás podržel brankář. Na konci se ke mně odrazil míč a jsem vděčný, že se mi podařilo dát gól,“ pravil s úsměvem autor jediné branky zápasu.

Ještě na jaře přitom Matyáš Kozák oblékal dres Liberce. „Nebudu lhát, včera jsem si vysnil, že dám gól a doufal jsem, že by to mohlo přijít. Byla to velká radost, ale zároveň jsem trefu neslavil, protože mám ke klubu úctu a minulý rok jsem zde strávil pěkné časy,“ objasnil mladý útočník.

To trenér Slovanu Luboš Kozel mnoho důvodů k radosti neměl. „Jsem schopný pochopit, když hráč fauluje v souboji z přemíry snahy, protože v lize není jednoduché bránit hráče, kteří mají svou sílu. Že ale bude hráč soupeře hlavičkovat sám ve vápně, i když ho má někdo na starost a nepodstoupí vůbec souboj, mě mrzí,“ zklamaně pokrčil rameny.

Liberecký obránce Dominik Plechatý jako sázkař.
Fotbalisté nebo herci? Hráči Slovanu by se před kamerami neztratili

Sám si je vědom, že z prvních tří kol mohlo mít jeho mužstvo na kontě více bodů. „Kdyby se hrálo 89 minut, máme o tři body více. Jen hloupé mužstvo si nechá dát gól v poslední minutě zápasu dvakrát za sebou a opakuje stejné chyby. Navíc obě dvě branky padly po standardních situacích,“ nechápavě kroutil hlavou.

Komplikací je určitě také zranění stopera Dominika Plechatého. „Jedná se o postranní kolenní vaz. Budeme doufat, že to není nic horšího, ale i tak to znamená pauzu na delší dobu. Více budeme vědět po důkladnějším vyšetření,“ uzavřel.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branky:
 90+1. M. Kozák. Žluté karty: 43. Doumbia, 53. Ghali - 29. Matoušek, 39. Hůlka, 64. Beran. Rozhodčí: L. Szikszay - J. Hrabovský, M. Volf; VAR: O. Berka, AVAR: L. Machač. Diváci: 2958

Sestavy:
Liberec: 
Vliegen - Plechatý (17. Prebsl), Chaluš, Pourzitidis - Mikula (C) (90+1. Horský), Červ, Doumbia, Ghali - Frýdek - Kulenović (72. Rabušic), Tupta (72. Fukala).
Bohemians: 
Reichl - Hůlka, Křapka, Hybš - Köstl, Jindřišek (C), Hrubý, Dostál (79. Kovařík) - Beran , Puškáč (46. Necid), Matoušek (79. Kozák).