V prvním poločase se necelých deset tisíc fanoušků, přítomných v Doosan areně, branky nedočkalo. Poprvé se zvedaly ruce nad hlavu v 64. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hostující Matěj Chaluš. O tři minuty později už bylo ale opět srovnáno, když se prosadil Metsoko. Prakticky vzápětí ale vrátil Slovanu vedení tvrdou hlavou o břevno Kulenović, který deset minut před koncem pečetil vítězství šťastným slalomem mezi čtveřicí obránců.

„Dali jsme vedoucí branku, ale velmi brzy a lacino inkasovali. Reakce byla výborná. Odskočili jsme na 2:1 a následně 3:1. To bylo strašně moc důležité, uvědomoval si Lubož Kozel v pozápasovém rozhovoru pro televizi.

Momentka z prvního vzájemného utkání, které skončilo remízou 2:2. Ruprechtice tak s Bělou v této sezóně ani jednou neprohrály.
Překvapení kola? Ruprechtice vyhrály v Bělé! Příprava se zúročila, chválí Buša

Z odpadlíka hrdinou. I tak by se dal hodnotit výkon chorvatského útočníka Luky Kulenoviće, který v posledním ligovém utkání spálil všechny šance na Slavii, ale tentokrát to byl právě on, kdo rozhodl o importu bodů pod Ještěd. „Jsem za něho rád. Už na Slavii hrál výborně, ale své šance neproměnil, i když je neřešil úplně špatně. Říkal jsem, že už to nebude dlouho trvat a dá gól. Věřil jsem a dnes se to vyplnilo, pochválil kouč svého svěřence.

Slova chvály už ale nenašel pro Ahmada Ghaliho, který byl v 57. minutě stažen ze hry. „Nehrál úplně dobře. Mají to teď s Doumbiou těžší, protože drží Ramadán a jejich stravování není optimální. Navíc měl tři žluté karty a nechtěli jsme o něj přijít do příštího zápasu, ale to se bohužel nepovedlo,“ připomněl obdrženou žlutou kartu pro nigeriského křídelníka.

Fotbalisté Mimoně (žlutá) doma podlehli Rozstání 0:2.
PODÍVEJTE SE: Rozstání vyhrálo v Mimoni. Passian ale žehral na neproměněné šance

Pod stejnou hrozbou hrál také ľubomír Tupta, ale ten bude doma proti Slovácku připraven. „I on má tři žluté karty a chtěli jsme, aby byl k dispozici na příští zápas. Navíc byl na reprezentačním srazu, kde pořádně netrénoval a potřebuje trochu dobít baterky,“ přiznal Kozel.

V minulém týdnu vyšlo najevo, že převod klubu na nového majitele Ondřeje Kaniu je v poslední fázi, ale dle slov trenéra to je téma spíše pro média. „Pro nás v kabině to téma není. Samozřejmě informace kolem sebe člověk vnímá, ale my se musíme soustředit na trénování a výkony v zápasech, abychom uhráli dobré výsledky,“ nechtěl zacházet do detailů.

Slovan se tímto vítězstvím opět přiblížil na dohled první šestce. Další utkání odehraje v sobotu 6. dubna na domácím stadionu proti Slovácku.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 1:3 (0:0)
Branky: 67. Metsoko - 64. Chaluš, 69. a 79. Kulenović. Žluté karty: 2. Hejda, 34. Koubek (hlavní trenér), 72. Cadu - 30. Pourzitidis, 56. Ghali, 77. Kozel (hlavní trenér), 90+2. Žambůrek. Rozhodčí: J. Všetečka - K. Hájek, J. Váňa; VAR: T. Klíma; AVAR: D. Vodrážka. Diváci: 9 718.

Sestavy:
Plzeň: Jedlička - Paluska, Hejda (C), Jemelka - Cadu, Traore (66. Kopic), Kalvach, Souaré (76. Sýkora) - Šulc, Mosquera (58. Metsoko) - Vydra (66. Kliment).
Liberec: Vliegen - Mikula (C) (84. Lehoczki), Chaluš, Pourzitidis - Ghali (57. Fukala), Žambůrek, Prebsl, Preisler - Višinský (72. Doumbia), Kulenović (84. Rabušic), Tupta (57. Horský).