Během první půle toho k vidění mnoho nebylo. Za to po přestávce jakoby se se šancemi roztrhl pytel. Nejprve napřáhl ke střelu slovenský útošník Ľubomír Tupta a orazítkoval tyč. O pár minut později se poprvé v utkání měnilo skóre, když se krásně do šibenice trefil domácí Daniel Fila.

Slovan to nepoložilo, spíše naopak. Začal být ještě aktivnější a hnal se za vyrovnáním. Velice blízko k němu měl po vysunutí Višinského, který před bránou hledal Luku Kulenoviće. Chorvatský útočník ale balon netrefil a následně ve velké rychlosti narazil do tyče. Po velké ráně byl otřesen a musel být střídán.

I nadále se hostující hráči tlačili do zakončení. Obrovskou šanci měl Matěj Chaluš, který ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře Ludhu. Následnou dorážku Horského vykopl z brankové čáry Mareček. Už se zdálo, že se diváci dočkají v utkání jedné branky, ale v nastaveném čase napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti Filip Havelka a svůj pokus obalil krásně na zadní tyč. Bačkovský neměl šanci - 2:0 pro Teplice. Konec.

„Zápas byl vyrovnaný. Teplice byly nebezpečnější z brejků, ale větší šance jsme paradoxně měli my. Bohužel jsme je neproměnili a naopak dvakrát inkasovali po střele zpoza šestnáctky. V poločase tak prohráváme 0:2,“ prohodil zklamaně liberecký trenér Luboš Kozel.

Za týden to bude na stadionu U Nisy veliký úkol pro liberecké fotbalisty, pokud nebudou chtít ukončit předčasně tento ročník.

FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 57. Fila, 90.+2 Havelka. Žluté karty: 26. Gning, 45.+2 Kričfaluši - 32. Mikula, 88. Doumbia. Rozhodčí: J. Všetečka - J. Kubr, L. Ratajová; VAR: O. Berka, AVAR: M. Volf.

Sestavy:
Teplice: Ludha - Mićević, Krišfaluši, Knapík - Švanda (86. Radosta), Jukl, Trubač (86. Havelka), Mareček (C), Labík - Fila, Gning (68. Čerepkai).
Liberec: Bačkovský - Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis - Fukala, Tetour (60. Doumbia), Prebsl, Preisler (60. Višinský) - Tupta (83. Rabušic), Kulenović (75. Horský), Ghali.