„Nečekali jsme, že to bude snadné utkání, protože soupeř samozřejmě potřeboval uspět. Vyměnili trenéra, to je vždy impuls. Věděli jsme, že proti nám bude stát agresivní, bojovný soupeř. My to dnes ale nezvládli vzadu, dostali jsme strašné góly,“ kroutil nechápavě hlavou trenér Slovanu Luboš Kozel.

Poté už přešel k popisu klíčových situací. „Karviná šla do vedení, na to jsme dobře zareagovali, když jsme hned vyrovnali. Přišla pasáž, kde jsme měli dvě gólové šance, vypadalo to, že se to otáčí a místo toho prohráváme o poločase 1:3,“ smutnil.

Po pauze a rychlém snížení to vypadalo, že se Slovan nadechne k obratu, ale nestalo se tak. „Druhý poločas byl podobný. Dáme gól na 2:3, pak šel Denis Višinský sám na branku, to mohlo být 3:3. Měli jsme tlak a šli jsme si za vyrovnáním. Z brejku jsme ale dostali gól na 2:4 a pak jsme to korunovali chybou na 2:5, takže jsme to nezvládli hlavně v defenzivní části,“ uzavřel Kozel.

MFK Karviná - FC Slovan Liberec 5:2 (3:1)
Branky: 11. Ivan, 38. Budínský, 41. Akinyemi, 70. Memić, 83. Traore - 14. Mikula, 47. Tupta. Žluté karty: 2. Čurma, 27. Moses, 90+3 Memić - 68. Červ. Rozhodčí: T. Klíma - Z. Dobrovolný, A. Černoevič ; VAR: Hocek, AVAR: Kotík. Diváci: 2212.

Sestavy:
Karviná:
 Holec - Čurma, Svozil (46. Bederka), Krčík, Fleišman - Memić, Čavoš (82. Traore), Budínský (C) (55. Bartl), Ivan (82. Antovski), Moses (65. Boháč) - Akinyemi.
Liberec: Vliegen - Fukala (46. Preisler) Chaluš, Prebsl - Mikula (C)(64. Horský), Doumbia (75. Frýdek), Červ, Žambůrek (46. Višinský), Ghali - Kulenović (80. Okoh), Tupta.