FC Slovan Liberec

Umístění po podzimu: 8. místo

Zápasy v přípravě: Liberec – Miedź Legnica (POL) 3:0, Liberec – Vysočina Jihlava 2:2, Liberec - Černo More (BUL) 1:0 , Liberec - Warta Poznań (POL) 1:1, Liberec - Widzew Łódź (POL) 2:0

Potenciální změna majitele
Určitě největší událostí severočeského klubu, která se udála během zimní přestávky, je plánovaná změna majitele. Po dlouhých 27 letech, kdy byla společnost PRECIOSA a. s. v čele s Ludvíkem Karlem majoritním akcionářem klubu, by měl 75% akcií odkoupit teprve jednatřicetiletý brněnský podnikatel Ondřej Kania. Ten doposud podnikal v oblastni školství a do fotbalu chce dle jeho slov vstoupit z důvodu rozptýlení od svého hlavního podnikání. Rád by vrátil fanoušky na tribuny stadionu U Nisy a ve výhledu několika let se také opět pravidelně účastnil se Slovanem evropských pohárů.

Liberecký Filip Prebsl v souboji s Imadem Rondićem z Widzew Łódź, který dříve také působil na severu Čech.
Slovan si před startem jarní části připsal vítězství v generálce

Ztráta Lukáše Červa
Nejvýraznějším odchodem tohoto přestupového období je přesun Lukáše Červa do Viktorie Plzeň. Mladého středopolaře nejprve odkoupila pražská Slavia, aby jej obratem poslala na západ Čech v rámci hráčské kompenzace za brankáře Jindřicha Staňka. Takto o něm na začátku přípravy mluvil trenér Luboš Kozel: „Herně je to stále mladý hráč, který má plno nedostatků a může se zlepšovat, ale jeho cena pro nás je právě v tom, že je to lídr na hřišti, který velí, mluví a stmeluje. Pokud by odešel, budeme chtít hledat náhradu.“ Jenže náhrada je pár dní před startem jarní části v nedohledu a jedinou alternativou na Červovu pozici je mladý Ukrajinec Ivan Varfolomejev. Bude to stačit?

Až nezvykle malá fluktuace hráčů
V Liberci bylo v posledních letech zvykem, že se během přestupových období vystřídalo v klubu velké množství hráčů a v prvních kolech podzimu či jara to bylo znát na sehranosti. Tuto zimu tomu ale bylo jinak. Klub opustili pouze již zmiňovaný Lukáš Červ a mladý Tomáš Polyák, který zamířil na hostování do druholigového Varnsdorfu. Jedinou novou tváří v kabině se pak stal dvaadvacetiletý slovenský útočník Lukáš Letenay, jenž přišel pod Ještěd z druholigového Púchova.