Poprvé se „Rambo“ objevil ve Slovanu zkraje sezony 2011/12, když přicházel z brněnské Zbrojovky. Hned v úvodním ročníku nasázel svoje gólové ligové maximum, prosadil se celkem jedenáctkrát a přispěl tak výraznou měrou k zisku třetího libereckého titulu. Na začátku roku 2014 přestoupil do italského klubu Hellas Verona, ze kterého pak v sezoně 2015/16 pod Ještědem hostoval, píše se na klubovém webu.

Následovaly štace v Jihlavě, maďarském klubu Haladás a Českých Budějovicích. Sezona 2020/2021 byla už však opět liberecká a rovnou druhá nejúspěšnější ve Slovanu. Populární útočník nastřílel devět branek a přidal i jednu asistenci. Od té doby patří k základním pilířům kabiny, v nadcházejících dvou sezonách navíc zapsal celkem dalších sedm tref a jednou asistoval.

Za Slovan dosud odehrál celkem 168 ligových zápasů (8. místo v historickém pořadí), v nichž zaznamenal 40 gólů (3. místo) a devět nahrávek, do dalších 18 utkání nastoupil v MOL Cupu, pětkrát se prosadil. V neposlední řadě má na kontě 29 duelů v Evropské lize a jejích předkolech, kde zkompletoval bilanci 6+2, stojí dále na stránkách Slovanu.

Statistiky Michaela Rabušice ve Slovanu: 215 zápasů, 51 gólů a 11 asistencí.