SK Dynamo České Budějovice

Nováčkovi soutěže z Českých Budějovic se zatím moc nedaří. Z deseti odehraných zápasů zaknihoval pouze dvě výhry nad Slováckem a Zlínem. K tomu přidal dvě remízy se Spartou a Jabloncem a zbytek duelů prohrál. Naposledy nestačil na Baník a Plzeň. S osmi body tak okupuje poslední místo v tabulce.

Budějovice mají za sebou dva zápasy v domácím poháru MOL Cupu. Nejprve vyřadily Ústí nad Orlicí (2:0) a poté Loko Vltavín (4:1).

V kádru Dynama se nachází hráči, kteří dříve působili v Liberci. Jedná se o záložníky Dzona Delarge, Ubonga Ekpaie, Jiřího Kulhánka a útočníka Michaela Rabušice.

Kromě toho se mohou Jihočeši chlubit dalšími zkušenými fotbalisty, jako jsou například brankář Zdeněk Křížek, obránci Jiří Kladrubský, Roman Polom a Tomáš Sivok a útočník Ivo Táborský.

Domácí zápasy hrají svěřenci trenéra Davida Horejše na Střeleckém ostrově s kapacitou 6 681 diváků.

FC Slovan Liberec

Liberečtí fotbalisté vytěžili z deseti utkání jedenáct bodů, což je řadí na dvanáctou pozici v tabulce. Na tříbodovou výhru čekají už měsíc, protože naposledy slavili na konci srpna doma se Spartou. Následovala porážka s Bohemians, po které si Liberec připsal dva body za dvě remízy s Teplicemi a Opavou.

Také Slovanu se v probíhajícím ročníku MOL Cupu zatím daří, nejprve si poradil s Mariánskými Lázněmi (5:2) a ve středu zdolal Prostějov 3:1.

V libereckém dresu rovněž najdeme hráče, kteří dříve kopali za Dynamo. Jsou jimi obránce Ondřej Karafiát a záložník Jakub Pešek.

Vzájemné zápasy

Slovan se s Budějovicemi v rámci nejvyšší soutěže utkal šestatřicetkrát, z toho devatenáctkrát vyhrál, jedenáctkrát remizoval a šestkrát prohrál.