„Duel by se mi hodnotil lépe, pokud bychom měli nějaký bod, což nemáme. Snažili jsme se napadat rozehrávku Slavie, což je velmi složité, protože mají vynikající fotbalisty. Naši hráči to uběhali až do konce zápasu. Měli jsme tam tutovku, kdy Nešický hlavičkoval, ale neproměnil. Slavia měla čtyři možnosti, které Filip Nguyen parádně vychytal. Chvíli před poločasem nás po ztrátě našeho hráče Slavia potrestala krásným gólem na první tyč.

Ve druhém poločase jsme se ještě snažili přidat na tempu a dostat Slavii do úzkých. Měli jsme několik dobrých brejkových situací, ale vzhledem k tomu, že nám chyběli dva útočníci Musa a Kuchta, kteří jsou hráči Slavie a nemohli hrát, a dále Oscar, tak už jsme nic nedokázali vyprodukovat. Každopádně jsme utkání odmakali, kluci se snažili dát branku, nedali, a tak jsme byli o gól horší,“ zhodnotil střetnutí se Slavií trenér Liberce Pavel Hoftych.

Jak to vypadá ohledně Oscara, kolem něhož se vyrojily zprávy o možném přestupu do Manchesteru City a Slavie? „Existuje varianta, že pořád s Oscarem můžeme počítat. Vzhledem k tomu, že v předchozích dnech proběhly informace o jeho přestupu do Manchesteru City a posléze do Slavie, tak jsem Oscarovi vysvětlil, že není dobré, aby v tuto chvíli nastoupil. Je mi jasné, že hlavu má rozhozenou a bylo by pro něj těžké se koncetrovat. Rozhodl jsem se takto v pátek,“ vysvětlil nenasazení libereckého fotbalisty kouč Hoftych.

„Jednání se vedou na nejvyšší úrovni a je tady varianta, že by dále pokračoval v Liberci na hostování. Pro něj je to těžká situace stejně tak pro nás, protože nám proti Slavii chyběl,“ dodal.

Jak vnímal lodivod Liberce prázdné tribuny, před nimiž se hrálo kvůli disciplinárnímu trestu Slavie za řádění fanoušků? „Chtěl bych poděkovat našim sponzorům a VIP hostům, že se dokázali vyhecovat k hlasitému fandění. Zároveň tím vyhecovali VIP hosty Slavie, takže nakonec jakás takás atmosféra byla. Bylo to každopádně nefotbalové prostředí, ale díky výborné akustice v Edenu a sponzoři nějaké hlasivky vydali, tak tu nějaká atmosféra byla,“ uzavřel Hoftych.