Duel jihu proti severu SK Dynamo České Budějovice – FC Slovan Liberec startuje ve středu 27. května od 18 hodin.

Jihočeši překvapili v letošní sezoně možná i sami sebe. Od nováčka se většinou čeká, že bude bojovat o holou záchranu, ovšem v Budějovicích za to pěkně vzali. Faktem je, že začátek ročníku byl poněkud rozpačitý, protože z prvních sedmi zápasů zaknihovalo Dynamo hned čtyři porážky.

Po vítězství nad Zlínem následovaly další tři nezdary, ale potom se českobudějovický kolos zvedl. Dynamo bodovalo v osmi zápasech za sebou, z toho bylo hned sedm výher. Tato série katapultovala mužstvo do horní části tabulky. Spanilou jízdu zastavila až Slavia.

Na jaře mají zatím Českobudějovičtí padesátiprocentní bilanci, když porazili Mladou Boleslav a Zlín. Poté ale nestačili na Baník Ostrava a Viktorii Plzeň. Souboj s Plzní byl na dlouhou dobu poslední, který svěřenci trenéra Davida Horejše odehráli.

Potom zasáhl koronavirus a bylo po legraci. Jakmile se nejen fotbalový život začal vracet do normálu, odehrály Budějovice přípravná utkání. V generálce ale podlehly Plzni 1:4.

„Musíme si s týmem sednout, zápas s Plzní si rozebrat a hlavně si říci, kde jsme ve hře měli jaké rezervy. My jsme proti Plzni odehráli dobrých pětadvacet minut, avšak to je málo. Musíme se připravit tak, abychom dobrý výkon předvedli celých devadesát minut. Jen tak můžeme proti Liberci uspět,“ nabádal kouč David Horejš.

České Budějovice se momentálně nachází na osmém místě se ziskem 36 bodů. Pouhý bod ztrácí na skupinu, která bude bojovat o titul.

Liberec na rozdíl od Budějovic už jedno soutěžní střetnutí sehrál. V sobotu totiž v rámci dohrávky 23. kola zavítal do Teplic, kde nakonec prohrál 0:2. Slovan tak promarnil šanci dostat se až na čtvrtou pozici. Takhle zůstal sedmý s 36 body na kontě.

„Budeme chtít Budějovice vyloupit a odvézt si tři body,“ hecuje své spoluhráče záložník Tomáš Malinský.

Začátek soutěže Liberečtí také nezachytili. Sice vyhráli hned v prvním kole v Ostravě, ale poté přišly čtyři prohry v řadě. Severočeši pak zvládli existenční zápas v Karviné, aby vzápětí přemohli i Spartu.

Další radosti z vítězství se fanoušci zpod Ještědu dočkali právě proti Českým Budějovicím, načež jejich nadšení zmrazilo Slovácko. Derby s Jabloncem nepřineslo vítěze, ale Liberec mohl slavit v Mladé Boleslavi a proti Příbrami. V listopadu nestačil na Plzeň, přičemž o tomto duelu se hovořilo a psalo ještě hodně dlouho. Kanonádu proti Zlínu vystřídaly porážky s Olomoucí a Slavií.

Do jarní části sezony vstoupila družina trenéra Pavla Hoftycha třemi výhrami v řadě, čímž se opět přiblížila bojům ve skupině o titul. Naposledy však padla v Teplicích a na posun mezi nejlepší šestku si musí ještě počkat.

Porazí Liberec Budějovice i podruhé v sezoně?