Uvědomovali jsme si, že je důležité dnes bodovat naplno, což se nám nakonec i podařilo. Bylo to oboustranně velmi opatrné, bojovné, hodně rozkouskované," řekl Zsolt Hornyák, trenér FC Slovan Liberec.

"Je to pro nás důležitá výhra. Ještě jsou ale před námi dva zápasy, ze kterých musíme vytěžit maximum. Pokud skončíme pátí a Slavia vyhraje pohár, hraje se ještě jeden zápas s vítězem skupiny o Evropu. Všechno je to ještě daleko," uvedl pro klubový web liberecký záložník či útočník Roman Potočný.

Boj se odehrál v sychravém a deštivém počasí v pětistupňovém chladu, který se podepsal i na kvalitě zápasu.

 "V prvním poločase jsme se nedostali do tempa, ale jednoznačně jsme přijeli s cílem vyhrát, dostat se na pátou příčku a bít se o evropské poháry. Všichni si byli vědomi důležitosti tohoto zápasu, šli jsme za svým cílem. Myslím, že druhý poločas jsme hráli na jednu branku, až na závěrečný závar před Nguyenem. Drželi jsme míč podobně jako na Spartě, ale tentokrát se šťastným závěrem, happy endem. Kamso Mara se trefil a zajistil nám důležité tři body," byl spokojený liberecký kouč.

Ostravští v posledních čtyřech zápasech nezískali ani bod, nedali ani gól… "Taktika byla nedostat gól a věřili jsme, že ho naopak dáme. Myslím, že jsme měli lepší situace na vstřelení gólu, bohužel rozhodl jeden propadlý balón při standardní situaci. My jsme to tam potom ještě tlačili, taky jsme dali břevno, ale dnes nám nebylo přáno. Liberec neměl žádnou brankovou situaci, spíš obě strany hrály na to nedostat gól. Oni stáhli balón nahoru a pak nás obehrávali, to nás stálo hodně sil. Možná proto naše hra ve druhé půli nebyla optimální," uvedl ostravský kouč Bohumil Páník.

Liberec čekají poslední dva zápasy nádstavby. V neděli hostí od 15.00 na domácím stadionu U Nisy Plzeň, derniéra ho čeká další týden v Jablonci. "Doma nás čeká Plzeň, se kterou jsme v listopadu doma smolně remizovali zápas, který jsme měli dle mého vyhrát. Věřím, že to napodruhé vyjde a zvítězíme," dodal odhodlaně Potočný.