Trenér Jablonce Petr Rada už sice mohl počítat s Jugasem, Plechatým, Hübschmanem, Matouškem, Sýkorou a Doležalem, kteří v minulém utkání na Slavii chyběli, ale ani navrátilci do sestavy nepomohli ke kýženému výsledku. Také Slovanu se vrátil jeden hráč, konkrétně Jakub Pešek.

Zatímco dopoledne se ve školních lavicích potili maturanti, kteří museli prokázat své umění v oblasti českého jazyka a literatury, na fotbalisty Jablonce a Liberce čekal těžký test až v podvečer.

Od samotného začátku utkání měli míč více na kopačkách Jablonečtí, ovšem Nguyena v liberecké bránce bezprostředně neohrozili. Následně se po levé straně prohnal Pešek, jehož nabídka do vápna skončila nakonec na tyči Hrubého klece.

Ve 23. minutě Mara vysunul útočníka Kuchtu, který sice překonal Hrubého, jenomže před zakončením si zpracoval míč rukou, což vzápětí potvrdil rozhodčímu Rejžkovi i kolega u videa. Poté zahrozili také domácí. Sýkora nacentroval do pokutového území, kde se už chystal zakončit Matoušek, ovšem pohotový Mikula odkopl balon do bezpečí.

Hned po pauze měl dobrou možnost Matoušek, který se dostal za libereckou obranu, ale ze své kopačky vyslal málo nebezpečnou střelu. Na opačné straně měl loženku Kuchta, který se po přihrávce Malinského zjevil zcela sám před Hrubým, leč zakončení z první mu nevyšlo podle představ.

Další zajímavý pokus poslal směrem na jabloneckou svatyni Pešek, Hrubý pouze mičudu kontroloval. Záhy chyboval jablonecký Jugas, jenže Kuchta jeho hrubici nedokázal potrestat a nechal vyniknout tváří v tvář Hrubého.

Liberec byl nadále aktivní, Malinský vybídl ke střele Balutu, jehož bombu zastavil vlastním tělem Plechatý. V permanenci musel být také Nguyen, jehož rukavice vyprášil Krob. V 80. minutě se poprvé měnilo skóre. Tomáš Malinský se dostal do vápna a po kličce doprava mířil přesně na zadní tyč.

S blížícím se koncem zápasu připravil Malinský velkou příležitost pro Balutu s Rondičem, avšak liberečtí hráči se nedomluvili, kdo vezme gólové zakončení na sebe. Na poslední rohový kop v šesté minutě nastavení si do libereckého vápna naběhl i brankář Hrubý, ale stav se už nezměnil.

Liberec porazil v severočeském derby Jablonec 1:0 a dostal se už na třetí místo v tabulce!

FORTUNA:LIGA – 27. kolo

FK Jablonec – FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 80. Malinský. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Hübschman, Pilík – Karafiát, Zeman, Baluta, Rondič. Hráno bez diváků.

Sestavy

FK Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas (78. Jeřábek), Plechatý, Krob – Hübschman, Považanec (84. Chramosta) – Pleštil (61. Pilík), Matoušek (78. Hämäläinen), Sýkora – Doležal (78. Dočekal). Trenér: Rada.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Hromada (79. Alibekov), Mara – Malinský, Baluta, Pešek (59. Zeman) – Kuchta (69. Rondič). Trenér: Hoftych.