K situaci se po zápase vyjádřil trenér Liberce Luboš Kozel. „Viděl jsem, že se míč otřel o loket Dominika Preislera, ale bylo to po odrazu. Ruka byla před tělem, navíc míč nesměřoval na bránu. Před sezonou jsme měli seminář a byly nám řečeny situace, kdy se penalty za ruku nepískají. Jedna ze situací je, když se jedná o neočekávaný pohyb míče a hráč s tím nemůže nic udělat. Bavil jsem se s Dominikem, a ten si ani nebyl vědom, že by ho míč zasáhl. Ale to je jedno. Třeba už se ani nedočkám zápasu se Spartou nebo Slavií, aby proti nám nebyla nařízena penalta nebo udělena červená karta,“ prohlásil zklamaně s ironií v hlase.

Ani liberecký obránce se neztotožňuje s verdiktem rozhodčího. „Na hřišti bylo vše strašně rychlé a ani jsem si situaci pořádně nevybavoval. Když jsem se podíval na video po zápase, je vidět, že mě Ogbu v podstatě nastřelí zespoda do ruky z padesáti centimetrů. Jak na to má člověk reagovat? To prostě nejde,“ kroutil hlavou Dominik Preisler. 

Jak je vidět z reakcí na sociální síti X, ani mnoho slávistů nechce vidět takové penalty. Například profil sešívaní napsal jasně: „Takové penalty ne.“ Podobných reakcí však bylo mnohem víc. 

Jenže sudí Ondřej Pechanec, který byl před loňskou sezonou vyřazen z listiny rozhodčích a letos se do ní v tichosti opět vrátil, měl jasno. „K penaltové situaci jsem dostal doporučení k přezkumu situace od VAR, že ruka je v nepřirozené pozici vzhledem k pohybu těla. Hráč rozšiřuje prostor svého těla a ruka je tím pádem dle pravidel úmyslná. Proto jsem dostal doporučení k nařízení pokutového kopu,“ vysvětloval hlavní rozhodčí po utkání mezi novináři.

Následně ještě dodal: „Možná, že úhel pro někoho může být hraniční. Já si myslím, že ten úhel byl lehce za hranou.“

Jisté je, že se tímto verdiktem bude zabývat komise rozhodčích.

A co si o myslíte vy, čtenáři Deníku? Hlasujte v anketě níže.


Nahrává se anketa ...