„Zkraje jsem o soutěži nevěděl. Potkal jsem staré známé Nevyhoštěného, Štajnera a Miškovského, kteří mi hned hlásili, že mi dali tedy ten hlas. Aha, já na to, ale nechápal jsem. Takže mně museli vysvětlit, že na webu Libereckého deníku je klikací soutěž a já tam figuruji. Jako jediný skoro důchodce. No a pak v naší skupině na WhatsAppu to hráči rozjeli. Musím se přiznat, že jsem se párkrát zakliknul, ale určitě ne každých pět minut. Určitě to je zásluha fanoušků a příznivců Doubí,“ vysvětlil „Sulič“.

Sulič je nejen na Liberecku známý člověk, a to i mimo fotbal. Má velmi bohatý rejstřík vystřídaných klubů. V začátcích to byla Jednota Trenčín. „Pocházím Chocholné-Velčic, což je vesnice 8 kilometrů od Trenčína, kde jsem chytal dorosteneckou ligu v roce 1978. První štace mezi dospělými byl Spartak Kablo Bratislava a třetí liga ve Spartaku Tatra Bánovce. Dva roky vojna v Komárně, kde jsem chytal I. A třídu v Marcelové a následoval rok v Chiraně Stará Turá,“ přiblížil Peter, jehož následné kroky zamířily na Moravu, kde působil celkem devět let v divizním Zetoru Brno a Slavii Tuřany.

Trenér Slovanu Pavel Hoftych během duelu se Zbrojovkou Brno.
Pepa si asi přál remízu, řekl trenér Hoftych

„V roce 1993 jsem se přestěhoval do Liberce. Tady jsem byl čtyři roky v okresním Doubí, potom v Kunraticích, Vratislavicích a sedm let v Ruprechticích, s nimiž jsem v roce 2003 postoupil do krajského přeboru. A zase zpět do Vratislavic a nyní kroutím jedenáctou sezonu v Doubí, kde jsem tři roky vedl dorost v kraji a s béčkem mužů dvakrát postoupil. Aktuálně sedm let jsem u áčka v I. A třídě,“ řekl stále ještě brankář, který se ve svých 61 letech postaví mezi tři tyče v přátelácích a samozřejmě při trénincích.

Naposledy odchytal celý zápas 6. listopadu 2016, kdy přispěl k výhře Doubí 2:1 ve Velkých Hamrech. O víkendu 7. října 2017 musel vystřídat v pro něj prestižním derby Ruprechtice – Doubí ve 35. minutě zraněného Jiráka a dochytal s jedním inkasovaným gólem (porážka 3:0). „Jsem v každém zápase připravený, kdyby náhodou. Proto koučuji na lávce v teplácích. Přece nejsem žádný Mourinho,“ přiznal tehdy Sulo, který vedle trénování plní roli správce v doubském areálu.

FC Slovan Liberec - FC Zbrojovka Brno
FOTO: U Nisy se zrodila nic neřešící remíza

„Ještě jsem ve výboru klubu spolu s Michalem Vencem a Martinem Pillmannem, který je nejen hospodským v Kiki baru na hřišti, ale také dokáže zaskočit v brance. Vlastně jsme všichni tři ve výboru brankáři. Michal je ve staré gardě,“ smál se trenér.

„Když na tréninku chybí gólman, nemám problém si do branky stoupnout. Teď vedle Koudelky mám v kádru 17letého Dediče a také Pillmanna. Když někdo z nich nemůže, jsem připraven zaskočit. Furt je chytání a přítomnost u hřiště adrenalin. Stále makám a chci makat,“ poznamenal Sulič. V Doubí je po několika letech opět veselo, protože se zbavili nejen dluhů, ale také z vyměněného umělého povrchu na hřišti.

Ondřej Holeček.
Holeček: Okresní svazy mě nakonec nepodpořily

„Po dvou a půl letech, kdy jsme kvůli mizerné ploše museli být v azylu Harcova, se těšíme na mistrovskou premiéru, kterou nám covid zatím odložil. Už jsme měli mistráky naplánovány u nás v závěru podzimu, bohužel covid nám udělal čáru přes rozpočet. Dvě sezony se nám na Harcově celkově nedařilo, ale v létě se povedly přestupy, tým se doplnil a zkvalitnil, proto věřím, že nebudeme v tabulce I. A třídy dole,“ podotkl.

Sulo dokáže sehnat posily a také exligové hráče. Má na soupisce exligové Josefa Lexu a Martina Čupra, druholigového Brezinského, hrával zde i slovenský talent Michal Jonáš. „Někteří kluci se znali navzájem, Jonáš je ze Slovenska jako já a s Brezinským jsme bydlívali 20 km od sebe,“ přiznal. Novými před sezonou byli gólman Koudelka, Sandr se zkušenostmi z divize, Koťátko z Hejnic.

Zápas 16. kola první fotbalové ligy: FC Zbrojovka Brno - FC Slovan Liberec, 22. ledna 2021 v Brně. Oslava druhého gólu v síti Brna.
Liberec bojuje o evropské poháry, Brno o záchranu v lize

„Všichni přinesli do mužstva kvalitu. Měli bychom být tak lepší výkonnostně,“ dodal doubský trenér.

Anketa týkající se pouze výkonnostního fotbalu trvala přesně měsíc. Sulo obdržel od čtenářů celkem 6502 hlasů. Porazil deset soupeřů, kteří nenašli takovou podporu. On ano. Kromě titulu a novinové plakety se může těšit na odměnu – volnou sázenku od Fortuny v hodnotě 1 000 korun.

O titul v anketě o nejpopulárnějšího fotbalistu okresu zápolilo jedenáct aktivních borců. Prvotní výběr deseti jmen provedli reportéři Deníku na základě konzultací s lokálními funkcionáři, zbývajícího hráče nominovali čtenáři.