Lídr okresního fotbalu z Rynoltic zničil doubské béčko sedmi góly. Dolní Řasnice si připsala třetí porážku v řadě bez vstřelené branky. Tentokrát prohrála doma s Machnínem. Ten vyhrál potřetí za sebou.

Jokers se vypořádali s omlazeným béčkem Frýdlantu. Nová Ves na horké půdě Višňové odehrála plichtu 3:3.Mníšek dokázal sebrat všechny body favorizované Osečné.

Bilance kola: 7 (4 -1 - 2), branky: 32 (21:11). Žluté karty: 18 (7:11), vyloučení: Nádherný (Osečná) a Štefan (Nová Ves). Střeleckým hattrickem se zaskvěli Tadeáš Vik a David Lochman, oba z Bílého Kostela B.

Ve středu 7. června se odehraje velký zápas Nová Ves - Rynoltice s výkopem od 18 hodin.

RYNOLTICE - DOUBÍ B 7:2 (3:0)

Domácí lídr přeboru měl poločas plně ve své moci a průběh byl jednoznačný. Pěkným gólem z trestného kopu se předvedl kanonýr soutěže Tomáš Vacek, který přidal ještě jednu trefu. Rynoltičtí byli ve všech směrech lepší a také důraznější. Mladý soupeř se sedmičkou dorostenců se snažil, ale jen snaha nestačila. Přes půltucet gólů dobře zachytal mladý Fiala. Po prostřídání Rynoltice tradičně polevily, ale o vítězi nebylo pochyb.
Branky: 38. a 70. T. Vacek, 17. Dvořák, 26. Ryšavý, 50. vlastní, 76. J. Vacek, 86. Kopic - 52. Pavlas, 56. vlastní. Rozhodčí: Michoň, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Rynoltice: Kubínek - Borsuk (46. M. Tvrzník), Švarc, Peřina, Zelený (46. Dospěl) - Ryšavý, Karásek, Kopic, Dvořák (56. Rudolf) - Bláha (71. Jan Vacek), T. Vacek (71. Dobrovolný). Doubí: Fiala - Vedral, Valášek, P. Gruncl, Pácalt - Vlach, Soukup, Karásek, Blažek (46. Pavlas) - Hanibal (29. Jošt), Kavka (75. Štork).

Poslední zápas kariéry odehrál třebíčský rodák a odchovanec Velkého Meziříčí Theo Gebre Selassie v březnu ve čtvrtfinále domácího poháru s pražskou Spartou. Pak přišlo zranění a absence na hřišti. „Fotbal mi bude chybět,“ přiznal už liberecký kapitán.
Gebre Selassie ukončil kariéru. Bylo mi ctí, řekl mistr ligy i reprezentant

DOLNÍ ŘASNICE - MACHNÍN 0:2 (0:0)

Přes splácanou sestavu hráli domácí slušně a do půle zahodili dvě tutovky. V otevřeném fotbalu měli šance i Machnínští, ale až do poslední desetiminutovky se hrálo bez branek. I díky oběma brankářům. Nakonec ten domácí musel dvakrát kapitulovat.
Branky: 82. Černý, 90. Bárta. Rozhodčí: Balatka, ŽK: 1:1. Diváků: 50. D. Řasnice: J. Riedl - T. Kovačík, Jelínek, Haloun, Šírek - R. Riedl, Kadera, Ressel (90. Smolík), David - Sochor, M. Kovačík. Machnín: Stehlík - Pičman (46. Černý), German, Binka, Gruncl - Šebek, Stuchlík, Bárta, Resler - Souček, Zbořil (77. Kocourek).

STRÁŽ - KRÁSNÝ LES 1:2 (0:2)

Na domácích jakoby ležela deka a první půli nehráli dobře. Zato hostující Němec se prosadil hned dvakrát. Strážské zlepšení přišlo po přestávce, kdy snížil Horáček a ještě nastřelili břevno. Hostům zachytal Vošvrda, kdy skvěle čelil závěrečnému tlaku domácích. Ale také rychlí útočníci z Lesa dělali Stráži velké problémy.
Branky: 57. Horáček - 16. a 34. Němec. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 3:2. Diváků: 70. Stráž: Černý - Škvor (62. L. Oberreiter), Dostál, Benda (62. T. Oberreiter), Landa - Werner, Havlíček, Bartoš, Horáček - Ištok, Myslivec. Kr. Les: Vošvrda - Záruba, Kravar, Rekšák (28. T. Strnádek), L. Folda - Němec, R. Folda, Stříteský, Branda - D. Folda, Čaban (71. Vebr).

JOKERS - FRÝDLANT B 2:0 (2:0)

Béčko se představilo s mladými hochy, na které domácí stačili do půle dvěma brankami a jedním nastřeleným břevnem. Jokers byli herně lepší, ale v bojovném fotbale se víc neprosadili.
Branky: 2. Kolka, 45. Šůma. Rozhodčí: Vlček, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Jokers: Šimon - Koníř, Kochan, Stříbrný, Tobolka - Šůma (63. Lopuszynski), Le, Mraček (75. Rys), Abrahám - Mokrý (63. Vaněk), Kolka (83. Fejfar). Frýdlant: Němec - Bárta, Peml, Pleskač, Capulič - Ponc (63. Fako), Mauer, Heinzl (67. Krawczyk), Mourek - M. Stýbal, Tichý.

MNÍŠEK - OSEČNÁ 1:0 (0:0)

Hosté mají silný celek, ale domácí defenziova konečně pracovala, jak měla. A navíc se Mníšek mohl spolehnout na 65letého gólmana Tošnera. Jediný gól padl po přihrávce Švandy, který našel střelce Rašína.
Branka: 52. Rašín. Rozhodčí: Karlík, ŽK. 1:0, ČK: 88. Nádherný (O). Diváků: 70. Mníšek: Tošner - Drašner, P. Proche, Halama, Čeřovský - M. Proche, Podhora, Rašín, Barbořák - Švanda (79. Mikeš), Žabka. Osečná: Ticháček - Filinger, Hobbs, Kysela (81. Bergr), Nádherný - Naštický, Novotný, Štěpánek (46. Vik), Švec - Mareček, Hostaš.

Chrastava porazila Skalici u České Lípy ve finále Poháru LKFS 2:1 a slaví další triumf. Foto: Jaroslav Marek
Dva triumfy v pěti dnech. Unavená a rozbitá Chrastava má po postupu i pohár

BÍLÝ KOSTEL B - KRÁSNÁ STUDÁNKA B 7:2 (4:0)

Pro domácí to byl existenční zápas, kdy v případě prohry ještě mohli skončit poslední. Ale k duelu béček přistoupili důsledně a posílili se chlapci z A týmu. Soupeř zlobil zejména v úvodu zápasu, ale domácí, kteří byli lepší na míči, jim postupně nasázeli sedmičku. To se hattricky předvedli David Lochman a Tadeáš Vik.
Branky: 29., 37. a 40. David Lochman, 35., 65. a 71. Tadeáš Vik, 55. 55. Černý - 73. Horáček, 90. Exner. Rozhodčí: Svrček, ŽK: 0:2. Diváků: 50. B. Kostel: Martínek - Černý (70. Lukáš Janáček), Jan Ďuriš, Fedák, Rajchman (65. D. Ďuriš) - Jakubec, Libor Janáček, Lochman, Binar - Vik (72. Mizera), Dušek. Kr. Studánka: Urban - Vítek, T. Macháček, Novák, Lednický - Hošťálek (86. Pojsl), Opočenský (34. Horáček), Helm, M. Macháček - Jiřišta, Chobot (46. Exner).

VIŠŇOVÁ B - NOVÁ VES 3:3 (1:2)

V pěkném zápase  byla Nová Ves techničtějším mužstvem, jenže první šance měli domácí, navíc Labský ve 3. minutě nedal penaltu. Přesto se Ves po chybě gólmana prosadila "Radzim", aby po sólu Štrbák srovnal. Pár minut nato unikl hostující Šalát a bylo 1:2. K tomu šel Radzinevičius od půlky sám na bránu, ale koncovka šla vedla, navíc Závůrka vychytal šanci Loudovi. Druhou půli začala lépe Višňová, ale Štrbák v úniku selhal. Po hodině hry zachybovala obrana Vsi a po akci Pikouse vyrovnal do prázdné brány Štrbák. Pikousovi pak vyšla paráda, kdy obešel gólmana počkal si i na vracejícího obránce - 3:2. Rozhodující byla poté střela domácího Roubala, která skončila na tyči. Následoval krásný moment Lachmana, jenž obešel tři protihráče a lob ze 30 metrů šel těsně nad. Rušný zápas ukončila rána hostujícího Šaláta, která znamenala zaslouženou plichtu.
Branky: 24. a 61. Štrbák, 65. Pikous - 31. a 80. K. Šalát, 16. Radzinevičius. Rozhodčí: Havel, ŽK: 0:3, ČK: 87. Štefan (NV). Diváků: 120. Višňová: Závůrka - Pikous (67. Cýrus), Roubal, Hloužek (67. Schmidt), Labský - Lachman, Pavlů, Štrbák, Ismanický (87. Horáček) - Kutílek, Kepr. N. Ves: Marek - Malaga, Dobiaš, Junek, Illek - Winkler (80. Komarov), Čupr, Louda, K. Šalát - Kverka (58. Kratochvíl), Radzinevičius.

Načítám tabulku ...

FOTBALOVÁ III. TŘÍDA, SKUPINA SEVER:
Raspenava - Habartice 2:5 (2:3). Branky: J. Koprnický, V. Zeman z pen. - Rysiowski 2, Kyncl, Soukup, Švandrlík.  Bílý Potok - Dětřichov 1:6 (1:2). Branky: Tomáš - Kohucik 2, Kožarik 2, Vízner z pen., Novotný. Bulovka - Horní Řasnice 4:0 (2:0). Branky: Hýbl, Hofman, Ryšavý, Polák. Jindřichovice - Hejnice B 1:4 (0:2). Branky: Richter - Jiří Leitnar 3, Štícha.

SKUPINA JIH:
Chotyně - Václavice 3:1 (0:0). Branky: Konrád 2, Ráž - Svoboda. Zdislava - Vesec B 0:3 (0:1). Branky: Schmidbauer, Hůlka, Burde. ČK: 44. Roztočil (Z). Rozstání B - Hlavice 4:1 (1:1). Branky: Passian 2 (1 z pen.), Šesták, Musil - Švarc.