Hodně kvalitní kádr bude mít Nová Ves, kde se vedle Čupra postaví Štajner a Radzinevičius. Tedy všichni bývalí hráči prvoligového Slovanu Liberec. Úvodní kolo začne jen se šesti zápasy, protože duel Krásný Les - Stráž n. N. byl přeložen na 28. září. 

NOVÁ VES 
Trenér Martin Kverka má k dispozici nově exligové Jiřího Štajnera (Česká Lípa) a Tomase Radzinevičiuse (Velké Hamry) a také navrátilce ze Žibřidic (Smola, Štefan, Malaga). Příprava: Vratislavice 3:6, Velký Valtinov 8:1. Budou prý rádi za klidný střed tabulky.

FRÝDLANT B 
Béčko se připravuje s áčkem a trenérem je Zdeněk Tomášek. V kádru jsou nově Mourek z Vísky a Heinzl z Hejnic, počítá se s doplňováním z nově vzniklého dorostu a lávky áčka. Cílem je co nejvíc adaptovat dorostence tak, aby tým byl záložním pro áčko. Příprava: Nové Město 0:12.

KRÁSNÝ LES
Absolutní nováček přeboru s trenéry Romanem Foldou a Milanem Istenákem je bez posil a do přeboru vstoupí kvůli dovoleným až za týden. Pažit je zásluhou Romana Foldy ve výborné kondici a snad přispěje k dobrým výsledkům Lesa. Ten již v minulosti dvakrát III. třídu vyhrál, ale až letos s velkou převahou. Proto to všichni od Lesa chtějí zkusit. 

DOUBÍ B
Pod hlavičkou Doubí hrají chlapci z bývalé Stráže B, takže tým má zkušeností na rozdávání. Bohužel až na dva nikdo netrénuje a tak trenér "svolávač" Lukáš Hruboň spíše čeká na šikovné dorostence. Nováček přeboru by rád byl za střed tabulky. 

DOLNÍ ŘASNICE
Skončil trenér Jaroslav Leibl a také gólman Veselý, Štrbák (Messi) dohraje svůj fotbalový život ve Višňové a také Skalický, který odešel do Smržovky. Novými jsou Michal Haloun (Horní Řasnice) a brankář Špína z Kunratic. Trenérské duo Šimička - Sochor rozhodně nebude chtít brousit dno tabulky. Příprava: Jindřichovice 3:3. 

RYNOLTICE
Místo béčka bude okres hrát áčko, které dobrovolně opustilo I. A třídu. Připravuje se kádr 24 hráčů, kterým velí Petr Picek. Z nich je šestice z bývalého áčka (8 odešlo). Kádr se musí stabilizovat a pak hrát v tabulce nahoře. Příprava: Dubnice 5:3. 

MACHNÍN
Trenérem je Nikos Romanopulos, kterému se z dorostu Chrastavy vrátili dva machnínští odchovanci a dotahuje se přestup jednoho borce z Nové Vsi. Cílem je 8. - 9. místo. 

JOKERS
Trenér je Michal Čurda. Do Ruprechtic šel Pugner, Drobný definitivně skončil, kariéru kvůli futsalu ukončil Moc. Novými jsou Tobolka a Stříbrný z Hejnic. Příprava: Krásná Studánka U17 12:2. Žolíci rozhodně nechtějí navázat na slabší jaro.

OSEČNÁ
Mužstvo se zachránilo i díky postupu Nového Města do I. B třídy. Trenér Miroslav Bergr již v kádru nemá Budinu (Novina) a také ví, že mančaft musí zabrat od začátku. Cílem je polovina tabulky.

MNÍŠEK
Trenéři Petr Mikeš a Petr Proche mají nového gólmana Sobotíka z Lučan, ale do Jablonného odešel Patrik Kos a s ním i plno gólů. Příprava: Vratislavice 2:5, Vesec B 2:3. Mníšek měl kvalitní jaro, a na to chtějí navázat a být v klidném středu. 

STRÁŽ NAD NISOU
Po letech v krajských soutěžích se Stráž propadla až do okresu. V klubu zůstává na všech pozicích Jaroslav Řízek, který má rozjednané příchody dvou hráčů, ale i odchod brankáře Kamarádka. Otazník visí nad gólmanem Černým. Na papíře mají ve Stráži sice dost hráčů, ale ve skutečnosti jich až tolik zase není. Proto se kádr doplní o mladé hráče a dorostence. 

VIŠŇOVÁ B
Trenérské duo Jan Mokrý a Lukáš Cýrus by rádi obhájili loňské prvenství. Přišel "Messi" Štrbák z Dolní Řasnice, odešel Hroch do Jindřichovic. Opět bude Višňová zapojovat mládí z dorostu. Příprava: Zawidów 2:3. 

BÍLÝ KOSTEL B
Trenér Roman Janáček chce pracovat s mladými hráči, ale aktuálně se rezerva s menším počtem připravuje s áčkem (celkem 20 hráčů). Kostel by rád kádr stabilizoval a hlavně z okresu nespadl. 

KRÁSNÁ STUDÁNKA B
Kádr trenéra Tomáše Macháčka je beze změn. Domácí zápasy bude béčko hrát bez posil z áčka, protože to přesunulo hrací čas na odpoledne. Takže trochu problém. Každopádně věří v bezproblémové umístění v soutěži. 

AUTOR: MILOSLAV CIHLÁŘ