Podle Martina je důležité stát ve správný čas na správném místě. „Na fotbale mě nejvíc baví střílet branky a vyhrávat. Chci pořád hrát, nechci střídat,“ netají se mladík. Dobře ale ví, že by to nešlo bez kvalitního týmu a tím jsou pro něj právě kluci Višňové. Laťku si sám na sebe nastavil vysoko, na konci letošní sezóny by chtěl mít na kontě 27 branek. A co za to? „Nejlepší odměna je pochvala od trenéra,“ říká skromně.

Zkončení sezóny mmládeže ve VišňovéZkončení sezóny mládeže ve VišňovéZdroj: Archiv klubu
Fotbal hraje i jeho bratr David, takže koníček mají společný. Když mají rodiče volno, vždycky se přijdou fandit. Je fajn jim předvést nějakou pěknou akci. Na jednu takovou si Martin dobře vzpomíná. „V zápase proti Chrastavě jsem dal gól bodlem do šibenice,“ usmívá se spokojeně útočník. Kromě fotbalu si rád zahraje i na PlayStation.

S fotbalem začínal v šesti letech. „První tréninky byly hodně namáhavé,“ vzpomíná střelec. I dnes ho po zápase často bolí nohy. Ale neodradilo ho to. „Můj cíl je mít dobrou sportovní kariéru. Chtěl bych být třeba jako Karim Benzema, který hraje za můj oblíbený tým Real Madrid,“ zasní se Martin Punčochář.