Domácí hráči Hrádku tak navázali na dvě předešlá vítězství s nulou inkasovaných branek. Čistý štít tak Hrádeckým „ušpinil“ výstavní bombou ze 28 metrů strážský Budský, který měl v 70. minutě po sóle na noze kontaktní gól. Ale to již Hrádek vedl po úvodních dvaceti minutách 3:0.

„V rychlém nástupu do zápasu jsme dominovali. To se zkušený Hovorka dvakrát uvolnil ve vápně a dvakrát ve vyložených šancích zakončoval Peuker,“ řekl trenér Hrádku Tomáš Svoboda. Právě 43letý Hovorka byl ve středu hřiště hodně znát a prodával tak své zkušenosti. Jenže pak se zřejmě domácí uspokojili a jejich aktivita pohasínala.

Před poločasem se hosté začali zvedat a varování přineslo „dělo“ Budského na 1:3. „Domácí byli běhavější a my byli jen v bloku. Po přestávce jsme předváděli zlepšenou hru, více kombinovali. K tomu jsme nedali sólo, měli závary a k tomu tři gólovky,“ potvrdil hrající kouč Stráže Petr Šafář.

Domácí stihli za II. půli nastřelit břevno. „Top bylo jediné, co stojí za zmínku. Zkušenější dělali chyby, takže těší jen třetí výhra. Asi se na řadě našich borců projevila pouť, protože několika z nich brali křeče,“ doplnil Svoboda. „Za druhý poločase je spokojenost a věřím, že v příštím zápase budeme již bodovat,“ doplnil Šafář.

Machnín si dojel pro první prohru na hřiště nováčka do Dětřichova, i když vedl 2:0. Domiácí nedávali šance a probuzení přišlo po přestávce, kdy se za 10 minut dvakrát prosadil David Ráž a prvně i loňský kanonýr Zahrádka. Přitom Dětřichovu stál o víc jak 3 letech v brance Marek Ráž.

Další nováček – z Osečné – doma s neporaženou Raspenavou bral bod, přestože v 87. minutě inkasoval po šlapáku druhý gól na 1:2. Osečná zabrala a v nastaveném čase po faulu 45letý Hunka nekompromisně napálil trestný kop na 2:2.

Posílené rezervy Rynoltic a Frýdlantu předvedly pořádnou gólovou přestřelku, v níž Rynoltičtí vedli již 4:0. Frýdlant v 91. minutě vyrovnal na 5:5, ale poslední slovo měl domácí Čermák, který „udělal“ pět hráčů i brankáře a v 93. rozhodl o první výhře Rynoltic.

V Bílém Kostele se domácí dočkali první prohry, kterou jim zařídilo Nové Město, pro něž to byl první podzimní skalp sezóny.

Za Chrastavu nastoupil Jiří Štajner, který proměnil první penaltu. Celkem se kopaly tři. Divoké vítězství 8:3 nad Dolní Řasnicí podpořil čtyřmi trefami jeho spoluhráč Tomáš Jaček.

Bojovná Chotyně ve Višňové nestačila a převahu domácí předvedli do půle sedmi góly. Nakonec mladá Višňová vyhrála zcela jasně 9:1, i díky hattricku Jana Koťátka.

Statistika 3. kola:

Hrádek B – Stráž B 3:1 (3:1). Branky: 16. a 22. Peuker, Engel – Budský. Rozhodčí: Svinka. ŽK: 2:1, 50 diváků. Hrádek: Manhart – Brožík, Kapras, Štěpek, Charvát – Slezák (66. Hlava), Šebesta, Hovorka, Koleno (46. Fikar) – Engel, Peuker (46. Novák – 72. Šalát). Stráž: Šimek – Vedral, Jan Frýba, Kopečný, Pavel Gruncl – Budský (79. Šafář), Jakub Frýba, Tomáš Gruncl, Novák – Havlíček, Krága (69. Dostál).

Dětřichov – Machnín 3:2 (0:1). Branky: 61. a 63. David Ráž, 70. Zahrádka – 14. Bouška, 55. Martin Černý. Rozhodčí: Honzejk, ŽK: 1:3, 50 diváků. Dětřichov: Marek Ráž – Válek, Mičunovič, Kareš (46. Slavík), Vízner – Zajíček, Netolický, David Ráž, Kohucik (75. Matoušek) – Zrůst, Zahrádka (88. Čindejev). Machnín: Gregor – Martin Černý, Gruncl (80. Formánek), Mirek Pavlů, Novotný – Lukáš Černý, Pavlišta, Poláček (75. Romanopulos), Mazánek (58. Fořt) – Bouška (75. Zbořil), Aubrecht.

Osečná – Raspenava 2:2 (0:0). Branky: 56. Štěpánek, 93. Hunka – 72. Martin Koudelka, 87. Pikous. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:3, 50 diváků. Osečná: Suchar – Tomáš, Říha, Pittner, Koťátko – Penz (58. Hunka), Mareček, Štěpánek, Pokorný (40. Hobbs) – Kysela, Budina (77. Conway). Raspenava: Urban – Vrňata, Vancl, Holubec, Pavel Koudelka – Koutný, Rác (85. Koprnický), Martin Koudelka, Hanzl (90. Koutný) – Pikous, David (53. Meneghel).

Rynoltice B – Frýdlant B 6:5 (4:0). Branky: 5. a 56. Zelený, 17. a 93. Čermák, 6. Karásek, 24. Martin Kotek – 48., 53. a 86. Michal Stýbal, 73. a 91. Kozák. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 3:1, ČK: 62. Škopek (gólman R), 50 diváků. Rynoltice: Škopek – Kotek, David, Jan Peřina, Karásek – Marek Peřina, Dobrovolný, Kotyza (71. Borsuk), Čermák – Zelený, Moravec. Frýdlant: Němec – Bárta, Peml, Válek, Štrbák – Cýrus, Šena, Čečatka, Čuba – Kozák, Stýbal.

Bílý Kostel B – Nové Město 3:5 (2:2). Branky: 28. a 64. Klíma, 5. Ďuriš – 2. a 26. z pen. Lode, 47. a 89. Šindler, 65. Kolenkár. Rozhodčí: Dušek, ŽK: 1:1, 40 diváků. Bílý Kostel: Hladík – Josef Binar st. (87. Leoš Janáček), Libor Janáček, Strnad, Rajchman – Janeček, Josef Binar ml., Daniel Ďuriš, Vejvoda – Klíma, Hyška (59. Dušek). Nové Město: Jan Fric – Pospíšil, Šindler (89. Hübst), Ressel, Kadera – Šmidrkal, Nevečeřal (90. Řehák), Lode, Láznický (87. Pacovský) – Kolenkár, Lakomý.

Chrastava B – Dolní Řasnice 8:3 (4:2). Branky: 19., 24., 53. a 67. Tomáš Jaček, 81. a 83. Podroužek, 4. Štajner z pen., 17. Šupol – 18. Štrbák z pen., 39. Michal Kovačík, 60. Václav Černý z pen. Rozhodčí: Dědek, 60 diváků. Chrastava: Frank – Trakal (46. Bednář), Vávra, Mareček, Wolf – Štajner (64. Louda), Šupol, Urban, Zelenka (46. Podroužek) – Kyncl, Jaček (75. Škarýd). Dolní Řasnice: Veselý – Tomáš Kovačík, Horáček (73. Jelínek), Ondřej Černý (75. Rajchert), Michal Kovačík – Petrovič, Václav Černý, Sochor, Bartoš – Štrbák (82. Šírek), Hnilička.

Višňová B – Chotyně 9:1 (7:1). Branky: 18., 28. a 41. Jan Koťátko, 78. a 85. Cýrus, 7. Labský, 13. Lachman, 23. Kocián, 44. Bečička – 32. Fedák. Rozhodčí: Rastočný, 100 diváků. Višňová: Vrána – Šolta, Bečička (46. Pantůček), Erban, Cýrus – Labský, Kocián, Hroh, Marek (46. Mochoň) – Koťátko, Lachman. Chotyně: Hřib – Scheufler, Šindelář (46. Svoboda), Mrva, Šalát – Fedák, Kolomý (73. Pištěk), Pramor, Král – Rychetský (48. Benda), Vít Kolínský.