„Prostě jsme klukům před zápasem řekli, že do posledního utkání musíme dát všechno. A Filip se toho jako správný bojovník chytil,“ směje se hlavní trenér Stanislav Bejda. Filip je ale týmový hráč a vidí ještě další souvislosti. „Měli jsme poprvé hráče na střídání a všichni od gólmana až po útok se snažili. A navíc jsme hráli doma,“ vypočítává mladý kanonýr.

Vyhlídky na příští sezónu jsou podle Filipa dobré. „Určitě dopadneme lépe. Tuto sezónu nás bylo vždy málo, neměli jsme ani na sestavu, natož na střídání. Na poslední zápas nám přišli další hráči, kteří zůstanou i na příští rok. Ale určitě máme nějaké chyby,“ říká Linka. Dobře zná svoje vlastní silné a slabé stránky. „Myslím si, že mám dobrou fyzičku a také střely. Gólmany vždy překvapí třeba střela levou nohou, na to nejsou zvyklí. Ale moc mi nejde chytat, protože jsem malý,“ vysvětluje útočník. Všichni kluci se můžou spolehnout na podporu trenéra. „Vždy nás pochválí za snahu, bojovnost, a že to nevzdáváme, i když jsme v oslabení,“ popisuje Filip.

Filip hraje ve stejném klubu jako jeho starší bratr, který ho v pěti letech k fotbalu přivedl. Rodiče s nimi sice vášeň pro tento sport nesdílí, ale mají z jejich zájmu radost. „Moje rodiče fotbal moc nezajímá, ale podporují mě v tom a rádi mě na zápasy vozí,“ odhaduje mladý hráč. Většinu kamarádů má mezi spoluhráči, takže si mají vždycky o čem povídat. Například o svých oblíbencích. Filipův vzor je Cristiano Ronaldo. „Momentálně fandím klubu Real Madrid, ale jinak vždycky těm, kde hraje Ronaldo,“ vysvětluje naděje Podještědí.

Sám ale fotbalové sny ani cíle nemá. „Budu hrát, dokud mě bude bavit,“ říká Linka, který rozhodně nedýchá jen pro fotbal. „Baví mě jezdit traktorem v práci s tátou a sledovat hokej,“ říká a zamýšlí se nad budoucím povoláním. „Nejraději bych chtěl být zemědělcem, protože mě to baví,“ uzavírá Filip Linka.