Bilance úvodního kola: 6 (3 – 0 – 3), žluté karty: 28 (15:13), červené karty: Z. Suchar (Osečná), Matěj Proche (Mníšek).

KRÁSNÁ STUDÁNKA B – BÍLÝ KOSTEL B 5:2 (2:1)

Hosté v úvodu přečkali tři velké šance Studny, kdy zejména mladý Macháček trestuhodně zahodil. Kostel se dvacet minut držel, ale po sestřelení unikajícího Kadeřábka proměnil Vondráček penaltu. Střelec byl při chuti a z vápna přidal druhý gól. Před půlí se Kostel probral a dorážkou po trestném kopu snížil. Hosté po změně stran dokonce srovnal skóre, když jim vyšla křídelní akce. Domácí měli sice navrch, ale také předvedli pěkně hluché pasáže. Radost domácím vrátil přesně hlavičkující Novák, a Pojslův únik. Domácí uzavřeli nakonec skóre po dorážce Kadeřábka.

Branky: 28. z pen. a 34. Štěpán Vondráček, 74. Novák, 78. Pojsl, 86. Kadeřábek – 36. Hyška, 58. Procházka. Branky: Mak, ŽK: 4:2. Diváků: 60. Krásná Studánka: Průšek – Lednický, Macháček st., Novák, Vítek – Házi, Vondráček (86. Hájek), Kseňák, Zatroch (66. Pojsl) – Macháček ml., Kadeřábek. Bílý Kostel: Martínek – Čáp, Strnad, Černý (82. Mizera), D. Ďuriš (46. Hindrák) – Rajchman, Lochman, Leoš Janáček (71. Doupovec), Jakubec (9. Hyška) – Procházka, Jan Ďuriš.

OSEČNÁ – MNÍŠEK 2:1 (1:0)

V hlavní roli byli bratři domácích borců Sucharové. Zatímco Jakub v brance byl držák, Zdeněk trhl rekord, protože se za 15 minut vykartoval a oslabil na chvilku svůj tým. Vzápětí byl na druhé straně vyloučen i Matěj Proche. Domácí byli hlavně do poločasu klidnější na míči a vstřelili důležitý první gól. Hosté se ve druhé půli vzpamatovali, zle dotírali a z několika loženek srovnal po trestném kopu Mikeš hlavou. V dalším tlaku ale Mníšek narážel na výborného brankáře. Nakonec rozhodl domácí brejk, když Mareček poslal do šance Naštického, který po zemi přesně zakončil.

Branky: 31. Tomáš, 87. Naštický – 77. Mikeš. Rozhodčí: Vlček, ŽK: 3:4, ČK: 80. Z. Suchar – 80. Matěj Proche. Diváků: 50. Osečná: J. Suchar – Hostaš, Koťátko, Kysela, Mareček – Naštický, Novotný, Pittner (65. Z. Suchar), Salava (77. Vik) – Tomáš, Ticháček (89. Bergr). Mníšek: Lukáč – Drešer, P. Proche, Sonntag, Čeřovský – Houdek, Rašín, Mikeš (87. Martin Proche), Teubner (68. Čížek) – Matěj Proche, Švanda (46. Jerie).

FRÝDLANT B – JOKERS 1:2 (1:1)

Průběh frýdlantského derby byl sice vyrovnaný, domácím se však brzy zranili Stránský (přetržená achilovka) a Heinzl. Musel tak nastoupit severočeský král hlavičkových soubojů Miroslav Stejskal (47 let), který přišel z rozpadlých Kunratic. Někteří mladí spoluhráči tak na něj drze volali „dědo.“ Frýdlantský Šena vstřelil první gól duelu ranou ze 30 metrů, jenže nepohlídaný Barcuch srovnal po rohu hlavou. Po změně stran se Jokers povedl hezký brejk, který nakonec byl v utkání rozhodující. Na jeho konci byl Kinský. Frýdlant v závěru moc nestíhal, protože již nemohl vystřídat.

Branky: 16. Šena – 27. Barcuch, 67. Kinský. Rozhodčí: Pochop, ŽK: 3:1. Diváků: 50. Frýdlant: Němec – Válek, Peml, Pleskač, Heinzl (19. Bartoš) – Ponc, Šena, Manych, Stránský (7. Mir. Stejskal) – Ptáček, Glod. Jokers: Šimon – Koníř, Tobolka, Stříbrný, Rapčan (90. Rys) – Le, Barcuch, Pařík, Kinský (88. Jilemnický) – Vaněk (75. Harda), Mokrý.

DOUBÍ B – RYNOLTICE 1:6 (0:5)

Souboj nováčků okresu (domácí vítěz III. třídy – hosté dobrovolně sestup z I. A třídy) vyzněl jednoznačně pro hosty, kteří byli jasně lepší a brzy rozhodli o výhře. Rynoltičtí více běhali, jen po prostřídání ve II. půli zvolnili.

Branky: 71. P. Gruncl – 6., 7. a 36. Tomáš Vacek, 16. Ryšavý, 43. Dobrovolný, 49. Černý. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Doubí: Šimek – Vedral, Valášek, Kosiewicz (46. P. Gruncl), Novák (58. Kabát) – T. Gruncl, Kříček (68. Sůra), Hruboň, Pácalt (46. Stránský) – Soukup (58. Kašpar), Stříbrný. Rynoltice: J. Vacek – Moravec, Švarc, Karásek, Borsuk (55. Dospěl) – Hanzl, Ryšavý (55. Rudolf), T. Vacek (46. L. Černý), Kopic (65. Dvořák) – Dobrovolný (65. Kopecký), Tvrzník.

MACHNÍN – DOLNÍ ŘASNICE 0:4 (0:2)

Domácí doplatili na nesouhru a projevil se zejména deficit v trénování a neodehrání jediného přáteláku. Dolní soupeře převyšovala a několik gólů vstřelila ze standardek. Machnín ohrozil hosty ve druhém poločasu jen ojediněle.

Branky: 6. a 62. Kadera, 22. a 73. M. Kovačík. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:1. Diváků: 30. Machnín: Stehlík – Bér, Chomout (46. Markuliak), Poláček, Hanibal (65. Skramuský) – Štork, L. Černý, Stuchlík, Bárta – Pičman (46. Gruncl), Zbořil (81. Hekele). Dolní Řasnice: Špína – T. Kovačík, Šírek (60. Skalický), Petrovič, M. Kovačík – Ressel, Riedl, Haloun, Kadera – David (84. Kolenkár), Sochor.

NOVÁ VES – VIŠŇOVÁ B 5:1 (4:0)

Ves nastoupila v plné palbě, i když ještě chyběl Radzinevičius. Ústřední postavou byl Jaroslav Vlach, autor čtyř gólů, kterému hosté prostě nedokázali sebrat míč. Bílý Tygr byl k nezastavení, navíc mu zdařile sekundovali exligisté Čupr se Štajnerem. Vzadu trvdil muziku zkušený Petr Kopic, staronový borec domácích. Domácí za stavu 5.0 zvolnili a Višňová prakticky po jediné střele a dorážce snížila. Atmosféra ve Vsi byla parádní – mexické vlny početného publika, ohňostroje a bubny. Navíc se vytočily čtyři sudy piva.

Branky: 21., 27., 39. a 70. Jaroslav Vlach, 30. Václavík – 79. Pavlů. Rozhodčí: Toman, ŽK: 2:3. Diváků: 250. Nová Ves: Marek – Jansta, Kopic, Malaga, Illek – Štajner, Václavík (61. Modrák), Čupr, J. Šalát (78. Roubíček) – K. Šalát, Vlach. Višňová: Szappanos – Lachman, Ismanický, Knapp (33. Schmidt), Beran – Bečička (46. Pospíšil), Cýrus, Štrbák, Hloužek (38. Pavlů) – Labský, Švadlenka (66. Pikous).