Bilance 8. kola přeboru: Čtyři výhry domácích, dvě hostů a jedna plichta, padlo 50 gólů – 28:22.

STRÁŽ B – RYNOLTICE B 5:3 (1:2)

Domácí začali zle. Při odkopu se zastavil míč v louži a bylo 0:1. Do poločasu Stráž stihla otočit, jenže soupeř opět srovnal. Strážští s přibývajícím čase získávali navrch, dokázali zakombinovat a přidávat další góly. Je ale pravda, že nestárnoucí gólman Šimek domácí minimálně čtyřikrát podržel, i při sólových nájezdech Rynoltických.

Branky: 19., 70. a 83. Havlíček, 68. L. Oberreiter, 48. Jakub Štefan – 1. Chmelík, 40. Karásek, 59. Dobrovolný. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 2:2.

Stráž: Šimek – Jakub Štefan, L. Oberreiter, Jiří Štefan, Novák – Pácalt, Jan Frýba, Dostál, Havlíček – Böhm (46. Michalík), Landa.

Rynoltice: D. Peřina – David, M. Peřina, Dobrovolný, Tvrzník – Chmelík (80. Picek), Šimek, Karásek, Borsuk (59. Kopecký) – Kolomý (80. Čapek), Škopek.

MACHNÍN – DĚTŘICHOV 3:3 (1:0)

Hosté jen ve dvanácti, takže po zranění Širance vystřídal Prokopec, ale ten si natáhl sval a jen na hřišti pajdal. Domácí v dobrém fotbale vedli po hodině hry 3:0 a nevypadalo to na ztrátu bodů. Jenže hosté se semkli, dokázali srovnat a dokonce v poslední minutě jejich Zajíček odmítl výhru. Za domácí skóroval na 3:0 vlastencem Patrman, na druhé straně také domácí bek srovnal vlastencem na 3:3.

Branky: 13. Bárta, 61. Šebek, 63. vlastní – 68. Rašín, 80. Zahrádka z pen., 87. vlastní. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 0:1.

Machnín: Gregor – Mirek Pavlů (77. Formánek), Poláček (63. Aubrecht), Gruncl, Souček – M. Černý, L. Černý (70. Pičman), Stuchlík, Gondola (77. Richter) – Bárta, Šebek (70. Stehlík).

Dětřichov: Pavlík – Vízner, Mičunovič, Patrman, Kohucik – Zrůst, Rašín, Zajíček, Zahrádka – Širanec (32. Prokopec), Vít.

NOVÉ MĚSTO – FRÝDLANT B 2:1 (1:1)

V bojovném utkání dokázal domácí náhradní gólman Merhout zlikvidovat penaltu, ale to již jeho tým vedl zásluhou Pospíšila. Přesto kanonýr Borkovec hlavou srovnal. Po přestávce domácí hráli většinou na brejky, protože Frýdlant je dokázal svírat. Město po ruce využilo penaltu a dokázalo čelit třem nebezpečným brejkům. Nakonec tři body domácí doslova ubojovali.

Branky: 4. Pospíšil, 57. Šmidrkal z pen. – 35. Borkovec. Rozhodčí: Holas, ŽK: 2:1.

N. Město: Merhout – Pospíšil, Šindler, Dymokurský, Kučera (73. Pacovský) – Jalovičár, Šmidrkal, Nevečeřal, Láznický – Kolenkár, Černý.

Frýdlant: Němec – Peml, Pleskač, Bárta, Válek (77. Tauš) – Antal (77. R. Bisaku), Šena (63. Buřita), Šorm, Kozák (62. Cýrus) – Borkovec, Čuba.

DOLNÍ ŘASNICE – KRÁSNÁ STUDÁNKA B 2:3 (0:0)

Hostům nehrálo áčko, takže je několik hráčů posílilo. Studna tak byla lepší na šance, i když půle byla bez gólů. Herní připravenost hostů pak ve druhém poločase slavila úspěch a vedli o tři branky. Ale příchod 17letého Jaroslava Šírka hru domácích oživil natolik, že jmenovaný vstřelil gól a na druhý přihrál. Nakonec byl na něj v poslední minutě viditelný faul ve vápně, který se však nepískal. Takže v závěru bylo na hřišti hodně zlé krve.

Branky: 80. Šírek, 81. Šimička – 47. Pojsl, 67. Hála, 72. Herman. Rozhodčí: Blažek, ŽK: 2:1.

D. Řasnice: Veselý – T. Kovačík, Riedl, Šimička, Bartoš – Sochor, Černý, Petrovič, Horáček (61. Šírek) – Štrbák, Jelínek (75. Rajchert).

Kr. Studánka: Jirák – Vondráček, Herman, Picek, Lednický – Vlach, Kulašiak (59. Kadeřábek), Pojsl (70. Bláha), Opočenský (23. Hála) – Janus, Novák (70. Macháček).

RASPENAVA – MNÍŠEK 6:2 (3:1)

Nováček z Mníšku tvrdě narazil. Sice vedl, ale za dvě minuty domácí kanonýr Marcel Pikous srovnal a do poločasu bylo 3:1. Hosty dorazila využitá penalta Raspenavských a jakoby poté již neměli sílu. Pikous pak přidal další trefy, v utkání celkem čtyři. A to ještě může Mníšek děkovat, že neinkasoval potupnou desítku. Jednostranný duel ukončil přesnou hlavičkou mníšecký Šikýř.

Branky: 13., 28., 54. a 66. Pikous, 42. a 48. z pen. Zeman. – 11. Teubner, 69. Šikýř. Rozhodčí: Vencl, ŽK: 1:0.

Raspenava: Urban – Balog, Holubec, M. Koudelka, David – Machaň, Michal Zeman, Petrus, Pikous – Rác, Horčička.

Mníšek: Skála – Drašner, Mikeš (14. Hudec), Šikýř, Čeřovský – Teubner, Vacek (46. Dohnal), Štujber, M. Proche (65. Coufal) – Kos, Švanda.

OSEČNÁ – HRÁDEK B 1:4 (0:3)

Velmi dobrý výkon hostů, kteří kromě čtyř branek nastřelili ještě dvakrát tyč, pokazil svým vystoupením střídající Lanc, který po dvou faulech byl vyloučen. Hrádek zahrál kvalitně v kombinaci, domácí se jim snažili přiblížit, ale stále je trápí koncovka.

Branky: 54. Penz – 5. a 21. Fikar, 35. P. Rob z pen., 90. Brožík. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:2, ČK: 85. Lanc (H).

Osečná: Suchar – Penz, Šimon, Štěpánek, Tomáš – Rybář, Novotný, Dvořák, Koťátko – Hobbs, Kysela (58. Bergr).

Hrádek: Svoboda – Scheufler (46. Šalát), Mikenda, Hovorka, Brožík – Slezák (78. Lanc), Blažej, Štěpek, Engel (64. Peuker) – P. Rob, Fikar (64. Koleno).

BÍLÝ KOSTEL B – VIŠŇOVÁ B 9:6 (2:4)

Domácí doslova prospali první půli, prohrávali 0:3 a mohlo být ještě hůře než 4:2. Ještě v 68. minutě prohrávali 3:6, ale pak se probrali a šesti (!) góly v řadě fantasticky otočili. Bíláku pomohly dvě šťastné a pro hosty smolné trefy. Po nich Višňová „odešla“ a nabuzení domácí sázeli gól za gólem.

Branky: 36., 42., 47., 81. a 92 z pen. Lochman, 69. Fedák, 73. Černohorský, 87. Kyca, 90. Procházka – 23., 27. a 65. Koťátko, 2. a 50. Lachman, 38. Labský z pen. Rozhodčí: Šoun, ŽK: 1:2.

B. Kostel: Hladík – Binar (46. Kyca), Černý, Strnad, Libor Janáček (69. Dušek) – Černohorský, Procházka, Fedák, Leoš Janáček (46. Mizera) – Lochman, Daniel Ďuriš.

Višňová: Závůrka – Linke (81. Marek), Lachman, Rücker (73. Bečička), Labský – Cýrus, Vojáček (46. Bláha), Zita, Švadlenka – Koťátko, Šolta.