Na vedoucích příčkách si nenechaly sebrat body Višňová, Jokers i Nové Město. Situace v dolních patrech nabývá dramatičnosti – ve třech bodech je hned 5 mančaftů.

Bilance 1. jarního kola: 7 (5 – 0 – 2), počet branek: 29 (16:13). Žluté karty: 23 (14:9).

Střelci jsou stejní: Václav Černý (17), Jan Šindler – oba Nové Město (15), Mokrý (Jokers) a Štrbák (Dolní Řasnice) 12.

DĚTŘICHOV – JOKERS 0:4 (0:2)

Domácím se hrubě nelíbila první udělená žlutá karta Rážovi, protože ten za chvíli viděl viděl druhou a šel ven. Také penalta byla písknuta hodně lacino… Půl hodiny byl zápas vyrovnaný, ale proti deseti to měli Jokers snadnější. Běhavější Žolíci ve druhé půli přidali další dva góly a zaslouženě vyhráli.

Branky: 44. a 56. Mokrý, 19. Abrahám z pen., 69. Šimon. Rozhodčí: Vlček, ŽK: 4:0, ČK: 31. D. Ráž (D). Diváků: 30. Dětřichov: Myška – Válek, Mičunovič, Patrman, Vízner – Hlávka (68. Čindejev), Vít, D. Ráž, Zrůst – Zahrádka, Votruba (46. Prokopec). Jokers: Šimon – Pugner, Kochan, Koníř, Pařík (76. Rys) – Le, Rapčan (53. Šimon – 76. Harda), Vaněk (58. Trejbal), Abrahám – Mokrý, Likavec.

DOLNÍ ŘASNICE – NOVÉ MĚSTO 1:2 (1:0)

Dolní chyběli Petrovič a Zimmermann, takže ve velkém derby nastoupila zbrusu nová obrana, která si nevedla vůbec špatně. Výkon domácích předčil očekávání a Riedl je dokonce dostal do vedení. Zlom v derby nastal po odstoupení zraněného Kadery a krátce nato využil rychlý Šindler svůj brejk. Zápas mohl rozhodnout domácí „Messi“ Štrbák, který obešel i brankáře, ale střelu mu z brány vykopl bek. Městu patřil závěr, v němž již soupeře mačkalo. Body jistil hostující Pospíšil, který hlavou tečl trestný kop.

Branky: 36. Riedl – 66. Šindler, 78. Pospíšil. Rozhodčí: Preissler, ŽK: 3:2, Diváků: 30. Dolní Řasnice: Veselý – T. Kovačík, Ressel, Skalický, Riedl – Kadera (63. M. Kovačík), Hnilička (85. Šírek), Jelínek – Sochor, Štrbák, David. Nové Město: Suk – Pospíšil, Dymokurský (68. Škareda), V. Černý, Šmidrkal – Lode, Láznický, Kolenkár (82. Pacovský), Šindler – Lakomý, O. Černý.

OSEČNÁ – KRÁSNÁ STUDÁNKA B 3:2 (2:1)

Domácí se třemi nováčky v sestavě mohli do půle vést v pohodě minimálně o tři góly. Nakonec ale Studna dokázala nepříznivé skóre srovnat. Domácí pak Pittnerem nevyužili penaltu, a tak získali všechny body až v samém závěru. Stínem duelu bylo zranění studáneckého Ševčíka, pro něhož přijela rychlá ZS.

Branky: 22. a 42. Tomáš, 91. Ticháček – 23. Házi, 76. Lednický. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:1. Diváků: 20. Osečná: Vik – Novotný, Štěpánek, Naštický (37. Ticháček), Pittner – Tomáš, Hobbs, Salava, Filinger – Švec (66. Budina), Kysela. Krásná Studánka: Průšek – Soukup (46. Ševčík – 66. Urban), Chmátal, Házi, Lednický – Vajtr (78. Zatroch), Janus, Hála, Vítek – Š. Vondráček, Novák.

MNÍŠEK – ROZSTÁNÍ B 2:0 (0:0)

Domácím se osvědčily posily – Rašín dal gól a Širanec na jeden přihrál. Šance ale byly na obou stranách, Rozstání však trefilo jen tyč. Mníšek se prosadil po hodině hry a pak až v poslední minutě.

Branky: 60. Rašín, 93. Teubner. Rozhodčí: Cerman, ŽK: 1:3. Diváků: 30. Mníšek: Skála – Čížek (46. Drašner), P. Proche, Sonntag, Čeřovský – M. Proche (46. Teubner), Vacek, Rašín, Houdek (75. Engelhart) – Kos (89. Mikeš), Širanec (84. Švanda). Rozstání: Vrábel – J. Čihula, Bulíř, Dušek, Hajský – F. Grujoski, Dobrovolný, Maňák (52. Macoun), Aubrecht (63. Ulrich) – Hrubeš, Jäger.

RYNOLTICE B – NOVÁ VES 4:2 (2:0)

Otevřeně vedený duel se hrál nahoru – dolů. Domácí brzy proměnili po faulu penaltu a v závěru půle skórovali ještě ze závaru. V záloze hostů byl znát Martin Čupr a jeho spoluhráči ve II. půli během několika minut srovnali stav na 2:2. Navíc Ves mohla přidat další góly po chybách domácích. Podobně si v defenzivě vedli hosté a rychlý Ryšavý dvěma góly rozhodl o výhře rynoltického béčka (jednou přehodil gólmana a pak skóroval přízemní střelou).

Branky: 68. a 69. Ryšavý, 5. Firman z pen., 39. L. Černý – 49. K. Šalát, 50. Surmay. Rozhodčí: Honzejk, ŽK: 4:1. Diváků: 40. Rynoltice: Hřib – Borsuk, O. Tvrzník, Peřina, Zelený (80. Dospěl) – M. Šálek, Firman ( 46. Dobrovolný), Ryšavý, Karásek – L. Černý (61. Dvořák), Pudil (21. Kopecký). Nová Ves: Michal Marek – Roubíček, Dobiaš, Illek (30. Řehák), Matěj Marek – Winkler, Surmay, Čupr, K. Šalát (73. Válek) – Lanc, J. Šalát.

BÍLÝ KOSTEL B – MACHNÍN 3:2 (1:2)

Domácí „dokázali“ do poločasu dvakrát prohrávat, když druhý gól Gondoly přišel z dálky. Machnín měl rychlostně vybavené útočníky, které se však většinou dokázali pokrýt. Utkání spělo ke třem machnínským bodům, jenže střídající Černohorský byl mužem závěru, protože dokázal bleskově utkání otočit ve prospěch „Bíláku“.

Branky: 90. a 90. Černohorský, 43. Dan Ďuriš – 18. a 45. Gondola. Rozhodčí: Honzejk, ŽK: 0:2. Diváků: 60. Bílý Kostel: Hladík – Binar (46. Suchánek), Strnad, Mizera, Jakubec – Leoš Janáček, Dan Ďuriš, Jan Ďuriš, Fedák (46. Vejvoda) – Vik (70. Černohorský), Hyška. Machnín: Gregor – Souček, Bér, Novotný, Minář – Poláček (22. Lochman), Stuchlík, M. Černý, L. Černý (70. Zbořil) – Gondola, Bárta (60. Stehlík).

VIŠŇOVÁ B – FRÝDLANT B 3:1 (2:0)

Višňová měla snad 70 % hry ve své moci a hrálo se většinou na polovině Frýdlantu. Na dobré šance to bylo 6:2 pro domácí, přesto nejméně desetkrát hosté je chytili do ofsajdové pasti. Domácí si trochu zkomplikovali život vlastním gólem, ale ten jejich třetí byl výstavní: Zita z úhlu parádně trefil přes celou bránu přesně šibenici.

Branky: 6. Michálek, 42. Hloužek, 88. Zita – 66. vlastní. Rozhodčí: Kratochvíl. Diváků: 100. Višňová: Závůrka – Labský, Lachman (46. Beran), Hloužek, Pavlů – Bečička (74. Marek), Hroch, Švadlenka, Žežulka (58. Pikous) – Rücker (46. Zita), Michálek (58. Kocián). Frýdlant: Němec – Válek (81. Antal), Pleskač, Peml, Bárta – Ponc (76. Rieger), Cýrus, Šena, Mauer (46. Capulič) – Stránský, Kozák (58. Kudrna).

FOTBALOVÁ III. TŘÍDA

SKUPINA SEVER:

Frýdlant C – Jindřichovice 6:2 (6:0). Branky: Mir. Stýbal 2, J. Capulič, Stránský, Doležel, P. Capulič – Lenhart, Knapp. Horní Řasnice – Bílý Potok 9:1 (5:1). Branky: Bílek 2, Sekáč 2, Čečatka 2, Benda, Bureš, Jiří Halík – Sivak. Víska – Kunratice 4:1 (0:0). Branky: Hejl, Pospíchal, Mourek, Hoť – Provazník. Krásný Les – Bulovka 6:2 (2:1). Branky: Stříteský 4, Uzel, Čaban – Hofman, vlastní. Habartice – Raspenava 1:7 (1:2). Branky: Kyncl – V. Zeman 3, Balog, Hanzl, Prokop, Petrus. Hejnice B – Mníšek 1:1 (1:1). Branky: Zrubec – Řezník.

Tabulka: 1. Krásný Les 33, 2. Bulovka 27, 3. Raspenava 24, 4. Hejnice B 23, 5. Horní Řasnice 20, 6. Habartice 20, 7. Víska 19, 8. Frýdlant C 17, 9. Mníšek B 11, 10. Jindřichovice pod Smrkem10, 11. Bílý Potok 4, 12, Kunratice 0.

SKUPINA JIH:

Zdislava – Vesec B 0:3 (0:1). Branky: Hůlka 2 (1 z pen.), Veverka. Chotyně – Václavice 1:0 (1:0). Branka: Konrád. Doubí B – Vratislavice B 3:1 (1:0). Branky: Soukup 2, Šafář – Scerban.

Tabulka: 1. Doubí B 27, 2. Hlavice 21, 3. Vesec B 21, 4. Vratislavice B 16, 5. Václavice 10, 6. Chotyně 9, 7. Zdislava 1.