Slovan v kvalitním duelu navázal na výhru z minulého týdne (na Bohemians 5:0) a po dobrém výkonu připsal další tři body v posledním ročníku juniorské ligy.

Efektivitu Liberce ukázal hned po třech minutách Radek Voltr, který propálil gólmana Nováka. Zápas byl herně vyrovnaný, soupeři byli na výši, i když Plzeň zatím brousí dno tabulky. „Měli jsme méně šancí než v jiných zápasech, ale to bylo dáno kvalitou soupeře,“ uvedl trenér Liberce Petr Myslivec.

Jeho tým dokázal ještě před poločasem přidat druhý gól, opět z kopačky Voltra, který na svoji šanci v lize stále čeká. „Potrestali jsme dvě chyby Plzně v rozehrávkách, takže to byla naše dobrá efektivita a maximální úspěšnost,“ přiznal Myslivec.

Po přestávce přišel očekávaný nápor hostů, kdy chodili dopředu i v pěti hráčích. Dokázali snížit a byli na koni, jenže Liberec tak trochu uklidnil střídající Petr třetí brankou. Plzeň nic nevzdávala a po trestném kopu míč poslal nešťastně do své brány stoper Vuklišević. Rozhodnuto nebylo a nasazení z obou stran pokračovalo.

Do utkání zasáhl Hypš, s nímž se počítalo do zálohy, jenže nakonec musel dohrát zápas jako obránce. „Ten hrál od loňského listopadu poprvé. Zahrál spolehlivě a úkoly splnil,“ řekl k Hypšovi trenér.

„Pro nás jsou body s velmi dobrým soupeřem důležité a bodujeme podruhé za sebou,“ podotkl kouč Myslivec. Dalším zápas odehrají hráči Slovanu Liberec opět v pondělí, kdy 20. srpna budou hosty Příbrami, která v posledním kole vyhrála 2:1 na pražské Slavii.

Branky: 3. a 44. Voltr, 70. Petr – 62. Řezníček, 75. Vuklišević vlastní. Rozhodčí: Matějček, 100 diváků. Liberec: Nguyen – Köstl, Prokš, Vukliševič, Ulbrich (69. Lehoczki) – Voltr, Vrabec, Baláž (81. Drahoš), Michal (75. Lábek) –  Dorley (46. Petr), Gembický (58. Hybš).