Osečná jede jako hrom – tentokrát smetla rezervu Doubí na jejím place osmi góly! Machnín v pohledném mači porazil kvalitní Rynoltice a má tak druhé vítězství. Pro Rynoltice to je druhá prohra za sebou.

Dolní Řasnice navázala na tři body ze Stráže domácí výhrou nad silnými Jokers. K překvapení se schylovalo v Nové Vsi, která v utkání s rezervou Frýdlantu prohrávala 1:4. Ale nakonec domácí i 250 fanoušků opět připisovali výhru.

Krásný Les potřetí po sobě padl, tentokrát v Krásné Studánce, která se dost překvapivě drží v horních patrech. A opět bylo kolo neúplné: Kvůli špatnému terénu se nehrál zápas Višňová B – Stráž n. N.

Bilance: 6 (4 – 0 – 2), branky: 39 (17:22), žluté karty: 30 (16:14). Červená karta: M. Tvrzník (Rynoltice).

Střelcem kola je Christopher Hobbs z Osečné, autor hattricku.

KRÁSNÁ STUDÁNKA B – KRÁSNÝ LES 4:3 (2:2)

Domácí s frýdlantským trenérem Bláhou v sestavě vedli na těžkém terénu v převaze 2:0, jenže odcházeli fyzicky a sympaticky hrající hosté dokázali zvrátit stav utkání na 3:2. Vedení Lesa trvalo jen chvíli, protože za faul byla penalta a z ní Studna srovnala. Remízový zápas nakonec rozhodli domácí v poslední minutě, kdy se jim vydařil útok a únik Kadeřábka.

Branky: 60. z pen. a 90. Kadeřábek, 14. Opočenský, 19. Házi – 27. Čekan, 42. Uzel, 56. Čaban. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 4:1. Diváků: 40. Kr. Studánka: Průšek – Vítek, Macháček, Bláha, Lednický – Házi, Zatroch (66. Horáček), Vajtr (84. Urban), Opočenský – Kadeřábek, Pojsl. Kr. Les: Albrecht – Branda (80. Bušovský), Uzel, Kravar (68. Strnádek), Záruba – Rekšák, R. Folda, Stříteský, D. Folda – Čekan (81. Suchomel), Čaban.

DOLNÍ ŘASNICE – JOKERS 3:1 (1:1)

V úvodu nedali Jokers bez tří hráčů základní sestavy dvě šance – proti byl skvělý Špína. Přesto kapituloval proti střele Kinského. Domácí poté nastřelili břevno a ke konci půle stihli vyrovnat. Kadera uzavřel poločas gólem a hned po přestávce přidal druhý. Jokers své šance neproměnili a tak domácí, kteří kupodivu fyzicky vydrželi, dokázali v poslední minutě po centru Ressela a tvrdé hlavičce Riedla přidat třetí úspěch.

Branky: 44. a 48. Kadera, 90. Riedl – 28. Kinský. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 2:1. Diváků: 60. D. Řasnice: Špína – T. Kovačík, Zimmermann, Riedl, Ressel – Haloun, M. Kovačík, Kadera (64. Jelínek), Šírek (46. Bartoš) – David, Sochor. Jokers: Šimon – Tobolka, Pařík, Kochan, Stříbrný – Le, Abrahám, Kinský (76. Harda), Mokrý (64. Vančura) – Rapčan, Rys.

NOVÁ VES – FRÝDLANT B 5:4 (1:2)

Přestože měli domácí čtvrthodinku navrch, moc se jim nevedlo. Po šancích Radzinevičiuse a Smoly byl přesný jen Kopic. Hosté dobře zahušťovali střed hřiště a kvalitu měli zejména v Kuklovi a Stýbalovi. Domácí neměli tempo, a přestože trenér Kverka v poločase apeloval na zlepšení, Frýdlant je doslova opařil dvěma dalšími góly na 1:4! Ves oživilo dvojí střídání (Žlebek a Dobiaš) a navíc se posunul do zálohy Malaga, který hru rozhýbal. Posledních 20 minut proto domácí již vládli, naopak hosté odpadli. Rozhodující branku vstřelil hráč zápasu David Smola.

Branky: 71. a 92. Smola, 8. Kopic, 72. Radzinevičius z pen., 81. Dobiaš – 53. a 55. Heinzl, 20. Ponc, 45. M. Stýbal. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 5:3. Diváků: 250. N. Ves: Svinka – Kopic – Malaga, Štefan (60. Dobiaš), Jansta – Čupr, Štajner, J. Šalát, Václavík (72. Žlebek) – Radzinevičius, Smola.

Frýdlant: Němec – Bárta, Pleskač, Kašík, Válek – Ponc, Cýrus, Adamec, Heinzl (70. Bartoš) – M. Stýbal (76. Krawczyk), Kukla.

MACHNÍN – RYNOLTICE 4:2 (2:1)

V kvalitním a pohledném utkání měli hosté střeleckou smůlu, když nastřelili břevno a tyč. Kdyby Rynoltičtí šanci v úvodu využili, mohl se zápas vyvíjet jinak. Navíc jedna situace u branky domácích v I. půli zaváněla silně penaltou. Ale diváci se penalty dočkali, i když ze strany Machnína. Jenže střelec domácích ji za stavu 4:2 nedal. Rynoltice podpořil jedním gólem střelec Tomáš Vacek.

Branky: 45. a 47. Šebek, 30. Bér, 59. Gondola – 26. M. Tvrzník, 58. T. Vacek. Rozhodčí: Myslivec, ŽK: 2:3, ČK: 87. M. Tvrzník (R). Diváků: 70. Machnín: Binka – Minář, Bér, Poláček, Souček – Stuchlík (78. Resler), Gondola, Černý, Štork (61. Kühr) – Bárta, Šebek (68. German). Rynoltice: Jan Vacek – Dospěl (46. Švarc), Peřina, Karásek, O. Tvrzník (64. Vávra) – M. Tvrzník, Ryšavý (78. Šálek), Hanzl, Kopic – T. Vacek, Dvořák (58. Dobrovolný).

DOUBÍ B – OSEČNÁ 0:8 (0:3)

Hosté potvrdili na umělce podzimní kvalitu, kterou ozdobili osmi góly. Do 10. minuty vedli 2:0 a bylo jasno. Navíc se domácím zranil lídr Hruboň (přetržená achilovka), což jim také nepomohlo. Doubí bez tří hráčů ze základu sice mělo pár šancí, jenže střelecky vyhořelo. Poměr sil na hřišti byl evidentní.

Branky: 37., 64. a 77. Christopher Hobbs, 8. a 46. Švec, 3. Trapp, 83. Vik, 87. Naštický. Rozhodčí: Toman, ŽK: 3:3. Diváků: 30. Doubí: Šimek – Valášek, P. Gruncl, Kosiewicz, Kašpar – Kříček, Hruboň (16. Procházka), Vlach, Jíra (49. Sůra) – Soukup, T. Gruncl (62. Frýba). Osečná: Ticháček – Mareček (46. Suchar), Novotný, Naštický (86. Pittner), Švec (66. Tomáš) – Trapp, Conway, Hostaš (66. Vik), Filinger – Hobbs, Salava (55. Pátek).

BÍLÝ KOSTEL B – MNÍŠEK 1:4 (0:1)

Domácí mohli srovnat vedení hostů 2:1, ale v 56. minutě nevyužili pokutový kop. Naopak soupeř za 20 minut prakticky v minutě přidali dva góly a náskok potvrdil v poslední minutě střídajícím Konrádem.

Branky: 54. Vik – 26. a 76. Rašín, 76. Loubek, 90. Konrád. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 0:3. Diváků: 60. B. Kostel: Bergman – Suchánek (83. Pulda), Čáp, Jan Ďuriš, Rajchman – Hyška (89. Lebeda), Karásek, Leoš Janáček, Janeček – Procházka, Vik (65. Hindrák). Mníšek: Skála – Drašner, Sonntag, Lukáč, Čeřovský – Matěj Proche (89. Konrád), Rašín, Mikeš (80. Loubek), Teubner – Švanda (46. Moravec), Coufal (70. Řezník).

Ve středu 28. září se v přeboru dohrávají tři duely: Jokers – Machnín, Krásný Les – Stráž n. N. (oba od 16) a Osečná – Krásná Studánka B (16.30).

FOTBALOVÁ III. TŘÍDA, SKUPINA JIH:
Václavice – Vesec B 2:4 (1:3).
Branky: Hanic, Urban – Macháček 2, Šídlo, Schmidbauer. Chotyně – Vratislavice B 1:2 (0:2). Branky: Engel – Škopek, Slavík. Zdislava – Hlavice 3:1 (3:0). Branky: Mičán, Juna, Zsiga – Švarc. Tabulka: 1. Rozstání B 15, 2. Vesec B 15, 3. Vratislavice B 10, 4. Chotyně 6, 5. Hlavice 4, 6. Zdislava 3, 7. Václavice 0.

SKUPINA SEVER:
Frýdlant C – Bulovka 4:1 (1:1). Branky: Martinů, Šorm, Doležel, Mourek – Raiman. Raspenava – Dětřichov 0:3 (0:1). Branky: Zrůst 2, Zahrádka. Jindřichovice – Horní Řasnice 1:1 (0:0). Branky: Střížek – Bílek z pen. Mníšek B – Bílý Potok 1:2 (0:1). Branky: Aleksii z pen. – Kolka 2. Hejnice B – Habartice 6:0 (2:0). Branky: Štícha 2, Leitner, Marx, Zrubec, Zoreník.
Tabulka: 1. Dětřichov 15, 2. Hejnice B 13, 3. Bulovka 12, 4. Bílý Potok 10, 5. Jindřichovice 9, 6. Mníšek B 6, 7. Horní Řasnice 5, 8. Víska 5, 9. Habartice 4, 10. Frýdlant C 3, 11. Raspenava 2.