Čtyři výhry domácích, jedna plichta a dvě vítězství hostů. Celkem padlo v 5. kole 30 branek (16:14). Osečná sice byla myšlenkami na svatbě, přesto získala cenný skalp vedoucí béčka Bílého Kostela. Rezerva Višňové dokázala zvrátil poločasové vedení Raspenavy a zvítězila 5:3. Dolní Řasnice překvapila Rynoltice, které doma nedaly ani gól.

KRÁSNÁ STUDÁNKA B – MNÍŠEK 1:1 (1:0)

Před 32 lety stejné derby sledovalo 700 platících diváků. O víkendu jich byla ve Studni desetina. Poločas byl ze strany Mníšku špatný, protože se utápěl v nepřesnostech a minimálně zaměstnal gólmana domácích. Ti měli převahu a spoustu útočných akcí, kteréí však byly buď nepřesné nebo je rozbil brankář Skála. O jediný gól poločasu se postaral domácí Janus, který dorážel míč do sítě po předchozím neodpískaném faulu na Hájka (penalta?).

Čekalo se brankovou pojistku, ale ta nepřicházela, i když hosté krutě v defenzivě chybovali. „Domácí nás presovali a z toho pramenily naše chyby, navíc chyběla větší bojovnost,“ přiznává mníšecký Jaroslav Šikýř. „Čekali jsme na další gól s tím, že se po něm soupeř sesype,“ říká domácí nestor Tomáš Macháček.

Jenže ve druhé půli se hra vyrovnala a domácí stále zahazovali své šance (Horáček, Hájek a Devátý). Zhruba od 70. minuty jakoby Studánečtí přestali hrát a Mníšek toho využil ke srovnání skóre po pěkné střele Kosa.

„Je fakt, že jsme vyložené šance neměli, snad jen dvě. Ale po přestávce jsme byli víc na míči a povedlo se srovnat,“ uvádí „Šiky“, který se po otočce ze zálohy přesunul na hrot, čímž přestal být domácí stoper Macháček tak převelice úspěšný v soubojích.

„Ale kdyby domácí proměňovali šance, dostali bychom bůra,“ potvrzuje Šikýř. „Pro mně je výsledek obrovským zklamáním. Po těch našich gólovkách to mělo být úplně jasné. Jenže když nedáme pojistku, rozhoduje pak jediná chyba,“ smutní „Machy.“

Branky: 35. Janus – 78. Kos. Rozhodčí: Loubek, ŽK: 2:1, 70 diváků.

Kr. Studánka: Průšek – Brada, Macháček, Kahl, Lednický – Pojsl, Vajtr (86. Ševčík), Hájek, Devátý – Kadeřábek (65. Horáček), Janus (84. Hak).

Mníšek: Skála – Drašner, P. Proche, Snášel, Čeřovský – Teubner (59. Mikeš), Šikýř, Vacek, Štujber (86. M. Proche) – Kos, Švanda (46. Vele).

DĚTŘICHOV – FRÝDLANT B 4:1 (2:0)

Poločas se hrálo většinou na polovině hostů, kteří ale dokázali zlobit z brejků. Ale proti partě kolem Širance a Rašína to bylo málo. Vedení o dvě branky bylo pro Dětřichov zasloužené. Frýdlantské pak po přestávce rozhýbal Drobný, ale třetí střelecký zápis odpor zlomil. Sice hosté hned reagovali snížením, jejich snahu definitivně ukončil svým druhým gólem Zahrádka.

Branky: 8. a 25. Zajíček, 54. a 64. Zahrádka – 57. Čuba. Rozhodčí: Pochop, ŽK: 1:1, 60 diváků.

Dětřichov: Válek – D. Ráž (75. L. Ráž), Mičunovič, Patrman, Vízner – Zrůst (64. Vít), Rašín, Houdek, Zajíček – Zahrádka, Širanec.

Frýdlant: Ismanický – Šena, Peml, Čuba, Bárta – Pleskač, Mauer (46. Drobný), Antal, Hýbl – Martinů, Šlejtr.

OSEČNÁ – BÍLÝ KOSTEL B 1:0 (1:0)

Domácí slaví jak svatbu kolegy Krásného, tak i výhru nad prvním týmem tabulky. Vzledem ke svatebnímu veselí byla sestava Osečné dost splácaná, a také podle toho fotbal vypadal. Zápas musel odehrát i trenér Bergr. Domácí měli pár šancí a také hosté v závěru přitlačili na pilu. Ale vše bez přesného zakončení.

Branka: 23. Štěpánek. Rozhodčí: Šoun, ŽK: 1:2, 20 diváků.

Osečná: Suchar – Štěpánek, Koťátko, Mareček, Novotný – Kysela, Penz, Šimon, Tomáš (46. Dvořák) – Bergr, Hoobs.

B. Kostel: Hladík – Binar (79. David Ďuriš), Jan Ďuriš, Strnad, Mizera – Černý, Michálek, Klíma, Dušek (65. Doupovec) – Ulrich, Hyška.

STRÁŽ B – NOVÉ MĚSTO 1:5 (1:1)

Domácí začali dobře a už po devíti minutách hry proměnil Gruncl nádherně přímý volný kop. Hra byla vyrovnaná. Hosté kontrovali hlavou po zbytečném rohu a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé půli hosté zjednodušili hru a nakopávanými míči na své dva fofrníky na hrotu našli recept na pomalou obranu domácích. Lode a Šindler si dělali co chtěli a skóre se zastavilo na pěti.

Branky: 9. Gruncl – 23. a 63. Šindler, 58. a 76. Lode, 84. Kučera. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 3:1, 50 diváků.

Stráž: Jan Frýba – Jakub Frýba, Novák (72. Effenberger), Landa, Gruncl – Michalík, Oplištil, Jakub Štefan (53. Jiří Štefan), Mejdr – Havlíček (72. Vokurka), L. Oberreiter.

N. Město: Hřib – Pospíšil (88. Jalovičár), Šindler (72. Suk), Kučera, Šmidrkal – Nevečeřal (81. Dymokurský), Lode, Láznický, Kolenkár – Lakomý, Černý.

RYNOLTICE B – DOLNÍ ŘASNICE 0:2 (0:1)

Posílené domácí béčko sice vyhrálo na šance, ale na góly byli úspěšnější hosté. Domácí nebyli schopni proměnit gólovky a také fotbal z obou stran nebyl dobrý. Ze strany Rynoltic se dá říci, že velice špatný a bylo to jen fotbalové trápení.

Branky: 28. a 86. V. Černý. Rozhodčí: Šnýdl, ŽK: 0:1, 80 diváků.

Rynoltice: Škopek – Dobrovolný, Karásek, Šimek (56. T. Vacek), Borsuk (10. Kolomý) – Peřina, Zelený, Čermák, Pudil (56. Kotyza) – Ryšavý, Moravec.

D. Řasnice: Veselý – T. Kovačík, Prokop, Riedl, M. Kovačík (87. Šimička) – Petrovič, Černý, Sochor, Horáček – Štrbák, Jelínek (74. Šírek).

HRÁDEK B – MACHNÍN 4:2 (1:1)

Suverénní vstup béčka do utkání zchladil Pičman, a tím domácí dost rozhodil. V závěru poločasu se Hrádek přece jen „chytil“ a po vyrovnání měl další šance.
Po přestávce již Hrádečtí zapnuli, chytli se a proměňovali své brankové možnosti. Takže stav 4:1 narušil ke konci L. Černý po standardní situaci, kdy již byli domácí v pohodě.

Branky: 38. a 63. Fikar, 58. Engel, 85. Peuker – 16. Pičman, 88. L. Černý. Rozhodčí: Karlík, 50 diváků.

Hrádek: Bobvoš – Šalát (82. Peuker), Mikenda, Hovorka, Brožík (46. Scheufler) – Slezák, Šebesta, Blažej, Štěpek – Engel (70. Rob), Š. Holeček (34. Fikar).

Machnín: Stehlík – M. Pavlů, Novotný (65. Gregor), Aubrecht (72. Zbořil), Resler – Poláček, L. Černý, Stuchlík, Bárta – M. Černý, Pičman.

VIŠŇOVÁ B – RASPENAVA 5:3 (0:2)

Raspenava domácí dost zaskočila, a to ještě neproměnil Balog penaltu. Ve druhé půli Višňovou rozhýbal oslavenec Ondřej Michálek v záloze (20 let) i využitou penaltou. Těch mohlo být na každé straně klidně po třech. Hostům začal chybět zraněný Martin Koudelka a pozvolna odpadávali, i když v průběhu utkání třikrát orazítkovali konstrukci brány. Višňová otočila na 3:2, soupeř dorovnal, ale závěr byl gólový jen pro domácí.

Branky: 52. Michálek z pen., 58. Švadlenka, 66. Nguyen, 80. Labský, 80. vlastní – 25. a 83. Pikous, 45. David. Rozhodčí: Loubek, ŽK: 1:2, 70 diváků.

Višňová: Závůrka – Linke (52. Bláha), Lachman, Rücker (58. Nguyen), Labský – Cýrus, Hloužek (13. Žežulka), Šolta, Švadlenka – Koťátko, Zita (46. Michálek).

Raspenava: Urban – Machaň, Holubec, Rác, M. Koudelka (36. Koutný ml.) – P. Koudelka, Michal Zeman, Pikous, David (77. Koprnický st.) – Koutný st., Balog.

SKUPINA JIH:

Český Dub – Rozstání B 4:4 (2:2). Branky: Havlík 2, Červa, Štrauss – Dušek, Bulíř, Passian, Šindelář. Rozhodčí: Povolný, ŽK: 1:1, 50 diváků.

Chotyně – Vesec B 6:3 (1:1). Branky: M. Marek 2, F. Marek, Konrád, Vrabec – Hastrdlo, R. Háza, Hůlka. Pískal laik, 45 diváků.

Vratislavice B – Nová Ves B 4:2 (2:1). Branky: Marx, Sandleiter, Salaba, Abdumannabov – Winkler, Vlado Komarov. Rozhodčí: Myslivec, ŽK: 2:1, 50 diváků.

Hlavice – Václavice 7:1 (3:1). Branky: Šenberk 2, Löffler 2, Zejbrlík, Šámal, Páleník – Marek. Rozhodčí: Blažek, 50 diváků.

SKUPINA SEVER:

Bulovka – Mníšek B 5:1 (1:1). Branky: Milan Hýbl 3, Němec, Jirout – Ptáček. Rozhodčí: laik, ŽK: 0:1, 50 diváků.

Habartice – Jindřichovice 3:0 (2:0). Branky: Bradáč, Kopecký, Rysiowski. Rozhodčí: laik, 60 diváků.

Horní Řasnice – Víska 5:1 (4:0). Branky: Bílek 2, Haloun, David, Halík – Weidisch. Rozhodčí: laik, ŽK: 1:0, 60 diváků.

Krásný Les – Kunratice 2:1 (0:0). Branky: Folda, Stejskal – Provazník. Rozhodčí: laik, 30 diváků.

Hejnice B – Frýdlant C 7:1 (3:1). Branky: Tomáš Cifra 3, Krišal 2, Zrubec, Kobr – Jalovičár. Rozhodčí: Šoun, 50 diváků.

Jokers – Bílý Potok 14:0 (9:0). Branky: Daniel Mokrý 4, Brychta 2, Vaněk 2, Morávek 2, Harda, Le, Lochman, vlastní. Rozhodčí: Dušek, 30 diváků.

1. Jokers               5 5 0 0 32:2    15
2. Hejnice B           5 5 0 0 23:2   15
3. Bulovka             5 4 0 1 18:7   12
4. Habartice           4 4 0 0 14:4   12
5. Frýdlant C          5 3 1 1 19:18 10
6. Horní Řasnice     5 2 1 2 12:8   7
7. Jindřichovice      5 2 0 3 8:11   6
8. Krásný Les         4 2 0 2 6:10   6