Podobně tak Dolní Řasnice, která prvně připisuje tři body za výhru 4:2 nad Bílým Kostelem. Tento zápas byl pro Martina Štrbáka "Messiho" posledním v dresu Dolní. Nové Město začalo ztrácet dech a doma prohrálo 1:4 s Novou Vsí. Krásná Studánka zvítězila nad Jokers 2:0 a poražený toho moc nepředvedl. Osečná v souboji oslabených mužstev zvítězila jasně 4:1 nad Rynolticemi. Mníšek s útočníkem Šikýřem v brance přehrál 3:0 Machnín.

Bilance: 7 (5 - 0 - 2), branky: 31 (18:13), žluté karty: 14 (10:4), červená karta: Hmilička (Dolní Řasnice).
Střelci přeboru: Václav Černý (21) a Šindler (20) - oba Nové Město. Stránský z Frýdlantu a Kadeřábek z Krásné Studánky mají po 15 gólech. Ale nikdo z nich v tomto kole nepřipojil žádný úspěch.

KRÁSNÁ STUDÁNKA B - JOKERS 2:0 (1:0)

Žolíci z Frýdlantu utrpěli sedmou porážku, čtvrtou jarní. Jeden z prvním jejich útoků měl skončit gólem, ale postupně se v útočném snažení propadali. Domácí byli aktivnější, měli větší drajv dopředu, přestože o 20 minutách odstoupil nebezpečný Hájek kvůli zranění. Studna měla více ze hry a dva zákroky na její útočníky mohly být písknuty za penaltu. Ale až před poločasem našel centr zprava Vlacha, který přes brankáře vstřelil úvodní gól. Ve druhé půli hráli domácí více takticky zezadu a zkušená stoperská dvojice Macháček - Novák nepouštěla soupeře k ohrožení branky. Jokers i s Lopuszynskim, který předtím odpískal utkání I. A třídy (Krásná Studánka - Doubí 2:5), se nedokázali dostat do koncovky a dost zklamali. Zato domácí veterán Vecko po dvou předchozích, spálených šancích, dokázal vedení Studáneckých pojistit dvě minuty před koncem.
Branky: 43. Vlach, 88. Vecko. Rozhodčí: Myslivec, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Krásná Studánka: Průšek - Pojsl, Macháček, Novák, Lednický - Adamec (46. Hnilička), Vajtr, Vlach, Kadeřábek - Hála (55. Vecko), T. Hájek (21. M. Macháček). Jokers: Šimon - Pugner, Rys (46. Jilemnický), Trejbal, Likavec - Koníř, Lopuszynski, Kinský (86. Brychta), Vaněk (56. Němec) - Mokrý (77. Harda), Pařík.

DĚTŘICHOV - FRÝDLANT B 3:0 (1:0)

Oba týmy hrály bez možnosti střídat. Dětřichov hrál celý zápas na jednu branku, soupeř šanci neměl. Dětřichovskou střeleckou sterilitu jara protrhl v 10. minutě Marek Ráž, který využil přihrávku Hlávky. Jeho Dětřichov pak měl tři další šance, ale využil až další hlavičkující Votruba po rohu a střelecké "hody" ukončil sólem od půlky Zrůst. Hráči chválí výkon rozhodčího.
Branky: 10. M. Ráž, 67. Votruba, 76. Zrůst. Rozhodčí: Myslivec, ŽK: 2:1. Diváků: 40. Dětřichov: Pavlík - Válek, Mičunovič, Vít, Vízner - M. Ráž, Hlávka, Myška, Zrůst - Votruba, Čindejev. Frýdlant: M. Stýbal - Válek, Stránský, Pleskač, Marek - Hájek, Kubát, Ponc, Mauer - Tomášek, Němec.

ČFL: Liberec B - Zápy 0:0.
PODÍVEJTE SE: O záchranu hrající Slovan doma obral o body lídra

NOVÉ MĚSTO - NOVÁ VES 1:4 (0:1)

"Katastrofa," shrnul výkon Města jeho trenér David Jalovičár. Hosté vedli po dorážce penalty, když domácí zaspali. Po přestávce se domácí borci sice zlepšili a po pěkné akci srovnali, jenže další tutovku spálil jejich kanonýr Václav Černý. To bylo pro další vývoj utkání rozhodující. Fotbalová Ves v čele s Čuprem a Lancem hrála dobře a využívala hrubic v defenzivě domácích.
Branky: 46. Kolenkár - 14. Dobiaš, 63. Surmay, 64. J. Šalát, 69. Čupr. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 2:2. Diváků: 110. Nové Město: Suk - Pospíšil, Dymokurský, V. Černý, Šmidrkal - Nevečeřal, Lode, Láznický, Kolenkár (72. Škareda) - Šindler (84. Pacovský), O. Černý. Nová Ves: Svinka - Dobiaš, Illek, Marek, Lanc - K. Šalát, Roubíček (61. Žlebek), Václavík, Čupr - J. Šalát (70. Louda), Surmay.

MNÍŠEK - MACHNÍN 3:0 (1:0)

Brankář domácích Skála nebyl, a tak jej musel zastoupit vytáhlý útočník Jaroslav Šikýř. Jeho Mníšek tak nastoupil s obavami i kvůli kvalitním výsledkům soupeře, ale v duelu si vytvořil více šancí a hostům toho mnoho nedovolil. Machnín tak měl svoji příležitost za stavu 1:0, jenže proti byl Šikýř. Což byl důležitý moment celého zápasu. Do druhého poločasu nastoupil domácí tým dost laxně, čehož se soupeř snažil využít. Nic z ofenzivních snah nebylo, a tak Mníšek přidal druhý gól. Tím ukončil snahu hostů a v samém závěru pojistil výhru kapitán Sonntag.
Branky: 42. Švanda, 78. Mikeš, 89. Sonntag. Rozhodčí: Vlček. Diváků: 40. Mníšek: Šikýř - Drašner, P. Proche, Sonntag, Čeřovský - Čížek, Vacek, Rašín, Kos (67. Jerie) - Švanda, M. Proche (57. Mikeš). Machnín: Gregor - Šebek (80. Formánek), Stehlík, Novotný (32. Bér), Resler - Minář, Stuchlík, Poláček (65. Gondola), L. Černý - M. Černý, Bárta.

DOLNÍ ŘASNICE - BÍLÝ KOSTEL B 4:2 (1:0)

Dolní konečně po delší době zabodovala. Herní projev se zlepšil, ale v úvodu vyrovnané půle zahodila dvě tutovky. Nakonec smůlu v koncovce dokázal protrhnout Sochor. Ve II. poločase se domácí přestali bát o vedení, které navýšil opět Sochor. Jenže za pár chvil hosté snížili. Navíc Zimmermann zavinil penaltu, z níž Kostel dokonce vyrovnal. V ten moment to s domácími nevypadalo dobře, ale pomohl soupeř, který zahrál rukou a z penalty Zimmermann odčinil svoji chybu. A na závěr unikl Riedl a sváteční střelec podtrhl gólem výhru. To již na hřišti nebyl Martin Štrbák který v Řasnici ukončil hráčskou činnost.
Branky: 28. a 50. Sochor, 81. Zimmermann z pen., 89. Riedl - 53. Procházka, 70. Jan Ďuriš. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:0, ČK: 63. na lavičce Hnilička (DŘ). Diváků: 50. Dolní Řasnice: Veselý - T. Kovačík, Zimmermann, Riedl, Ressel - Kadera, Hnilička (60. M. Kovačík), Sochor, Jelínek - David (84. Šírek), Štrbák (69. Bartoš). Bílý Kostel: Vik - Binar (46. P. Černý - 75. Mizera), Karban, Suchánek, J. Černý - Růzha, Jan Ďuriš, Leoš Janáček, Lochman - Černohorský, Procházka.

OSEČNÁ - RYNOLTICE B 4:1 (3:1)

Oba celky hrály bez řady svých opor, takže sestavy byly dost poslepované. Osečné pomohl rychlý gól Bergra a poté se nádherně trefil Švec. Podobně se prosadil hostující Karásek a střeleckou půlhodinu zakončil pro lepší domácí Tomáš. Navíc se klidně mohly proti Rynolticím pískat dvě penalty, protože její obrana byla hodně chybující.
Branky: 31. a 80. Tomáš, 9. Bergr, 11. Švec - 17. Karásek. Rozhodčí: Švajdler, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Osečná: Bílý - Koťátko, Bergr, Tomáš, Švec (82. Pittner) - Mareček, Budina, Novotný, Hobbs - Svačinka, Salava. Rynoltice: Kopecký - Dospěl, Borsuk, Karásek, Kolomý - Kotyza (52. Průcha), Dobrovolný, L. Černý, Čapek (84. Picek) - Tvrzník, Matěj Šálek.

ROZSTÁNÍ B - VIŠŇOVÁ B 1:6 (1:6)

Mladý tým hostů hrál dobře odzadu a rychlí útočníci byli nepolapitelní. Domácí byli doslova přejeti za poločas šesti góly. Sice čestný gól vstřelili, ale víc příležitostí neměli. Višňová tak potvrdila roli jasného lídra soutěže a dosáhla již na celkových 50 bodů.
Branky: 45. Aubrecht - 4. a 43. Dobrovodský, 7. Bečička, 12. Rücker, 18. Lachman, 33. Knapp. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:0. Diváků: 20. Rozstání: Vrábel - Jeslínek, Synek, Dušek, Jäger (46. Molnár) - F. Grujoski, J. Čihula, Passian, Maňák - Aubrecht, Z. Čihula.
Višňová: Závůrka - Rücker (46. Beran), Cýrus, Pavlů, Labský - Lachman, Roubal, Knapp (63. Kutílek), Bečička - Hloužek (46. Kaniok), Dobrovodský (80. Marek).

FOTBALOVÁ III. TŘÍDA, SKUPINA SEVER:
Kunratice - Jindřichovice 1:3 (0:0). Branky: Hoffmann - Marcel Hrevuš 3. Bílý Potok - Raspenava 3:3 (1:3). Branky: Pavlíček 2, Sivak - vlastní, Koudelka, Homoláč. Bulovka - Mníšek B 6:0 (2:0). Branky: Milan Plesar 3, Joska, Hofman, Zajíček.  Horní Řasnice - Frýdlant C 2:2 (1:0). Branky: Bílek 2 - Krišal 2.
Krásný Les - Habartice 5:4 (2:1). Branky: Němec 2, Čaban, Čekan, Stříteský z pen. - Patrik Vnouček 4 (1 z pen.).
Víska - Hejnice B 3:3 (1:0). Branky: Lukašák, Mourek, Šantroch - Cifra 2, Tobolka.

SKUPINA JIH:
Doubí B - Zdislava 11:0 (5:0). Branky: Vojtěch Brož 3, Tomáš Gruncl 3, P. Gruncl 2, Hruboň 2, Soukup.   Hlavice - Vesec B 2:2 (1:1). Branky: Najman, Šenberk - Hůlka 2. Vratislavice B - Václavice 4:0 (1:0). Branky: Smolík 2, Scerban, Žabka.