„Oba brankáři nemohli nastoupit, takže musel chytat Dan, který má problémy s kolenem, ale obětavě si šel mezi tyče stoupnout. Dostal sice dva góly, ale ani za jeden nemohl,“ potvrdil machnínský trenér Zdeněk Zbořil. Obě branky vstřelil Aleš Konrád – první z penalty a druhý krásně do šibenice. Ale to bylo ze strany Chotyně vše.

Naopak domácí, kteří se na trávníku míň smekali, vedli ve 25. minutě 3:0. Pomohla jim i přísná penalta za nastřelenou ruku. Stínem utkání byla šarvátka v 70. minutě mezi Gondolou a Rychetským. Tlačili se čely, ale pak hostující Rychetský drapl pod krkem domácího hráče. Za to inkasoval červenou, postižený žlutou kartu. Tomáš Gondola se Chotyňským pomstil v poslední minutě, kdy po sólu přes tři hráče vstřelil pátý gól.

„Odčinili jsme minulou porážku ve Frýdlantě. Ale je to o tom, jak se dokážeme k utkání sejít. Jednou se sejdeme, podruhé ne. Dnes jsme Chotyni klidně mohli dát deset,“ dodal Zbořil. Zápas se povedl domácímu Michalu Pavlů, jenž zaznamenal hattrick (celkem osm).

Na Osečnou zřejmě dolehla deka, protože doma nedala Višňové ani gól a prohrála 0:3. Přitom dvakrát útočníci Osečné běželi sami na branku. Višňové zahráli kvalitně Bednář a Žežulka, autoři všech gólů. Pořadatelé chválí výkony trojice sudích (jedna dívka).

Dětřichov se prvně v soutěži dělil o body. S béčkem Rynoltic plichtil 3:3. Fotbal moc ke koukání nebyl, spíše překopávaná. na šance sice domácí byli lepší (6:3), ale neuměli je proměnit. Nakonec plichtu zařídil šťastně hlavičkující Šálek z Rynoltic.

V sousedském derby Raspenava porazila Nové Město 4:2. Byly nařízeny celkem tři pokutové kopy (2:1), ale ten úvodní Balog nedal, jenže v dorážce byl úspěšný David. Raspenava vedla 3:0, Město však během tří minut zdramatizovalo na 2:3. Nakonec výhru domácích ve vyhroceném závěru jistil Vancl z penalty.

Dolní Řasnice vyhrála přesvědčivě 5:0 nad Stráží a bylo to první vítězství s nulou. „Máme špatné začátky. Proto jsem v kabině klukům řekl, že jsem u rozhodčího zařídil, abychom začali druhým poločasem. Snad to pomohlo,“ smál se trenér Dolní Jaroslav Leibl po vysoké výhře.

Vedoucí Hrádek nedokázal v derby porazit Bílý Kostel a zápas skončil 3:3. Přitom domácí vedli 2:0 a ještě pět minut před koncem proměnili penaltu na 3:2. To již dohrávali bez vyloučeného Peukera. Nakonec hezký zápas ozdobil vyrovnávacím „angličanem“ hostující Janeček.

Chrastava doplatila s Frýdlantem na neproměňování šancí a padla vysoko 1:7. Domácím nepomohl kanonýr Kuba Beneš, který pohřbil několik sólových úniků a navíc za stavu 1:2 nedal ani penaltu. Obě sestavy týmů byly doslova prošpikovány áčkaři. V závěru Chrastava otevřela hru, a to byla voda na mlýn rychlým hostům.

Výsledky 10. kola okresního přeboru

Machnín – Chotyně 5:2 (3:1). Branky: 9., 18. a 57. Michal Pavlů, 25. Martin Černý, 90. Gondola – 40. z pen. a 68. Konrád. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:1, ČK: 70. Rychetský (Ch), 50 diváků. Machnín: Gregor – Resler, Mirek Pavlů (46. Markuliak), Stuchlík, Gondola – Lukáš Černý, Bárta, Michal Pavlů (76. Mazánek), Martin Černý (79. Formánek) – Novotný (60. Aubrecht), Vaňata. Chotyně: Hřib – Marek, Vít Kolínský, Scheufler, Řehák (90. Pištěk) – Fedák, Pramor, Konrád, Svoboda (60. Král) – Šindelář (82. Benda), Válek (51. Rychetský).

Dětřichov – Rynoltice B 3:3 (2:2). Branky: 10. Zahrádka, 45. Houdek, 75. Zrůst – 18. Škopek, 26. Zelený, 81. Šálek. Rozhodčí: Rastočný, ŽK: 4:1, 50 diváků. Dětřichov: Pavlík – Válek (90. Lukáš Ráž), Mičunovič, Vít, Vízner – David Ráž, Houdek, Zajíček, Kohucik – Zahrádka, Zrůst (85. Čindejev). Rynoltice: David Peřina – Jan Peřina, Šálek, Dobrovolný, Tvrzník – Vacek, Moravec (85. Picek), Karásek, Chmelík – Zelený, Škopek.

Dolní Řasnice – Stráž B 5:0 (3:0). Branky: 67. z pen. a 78. Václav Černý, 11. Prokop, 24. Hnilička, 36. Štrbák. Rozhodčí: Kratochvíl, ŽK: 4:3, 50 diváků. Dolní Řasnice: Veselý – Bartoš, Ondřej Černý, Petrovič (57. Michal Kovačík), Sochor – Štrbák (80. Kolenkár), Prokop (73. Šírek), Vrňata (60. Jelínek), Tomáš Kovačík – Václav Černý, Hnilička. Stráž: Šimek – Jan Frýba, Jakub Frýba, Novák, Havlíček – Kapras, Procházka, Jirsa, Vokurka (60. Krága) – Landa, Šafář.

Osečná – Višňová B 0:3 (0:1). Branky: 57. a 88. Žežulka, 10. Bednář. Rozhodčí: Nagy, ŽK: 3:0, 60 diváků. Osečná: Suchar – Pittner (75. Vik), Kysela, Štěpánek (58. Conway), Šimon – Mareček, Penz (64. Hunka), Hobbs, Koťátko – Říha, Tomáš. Višňová: Závůrka – Bláha, Vnouček, Vojáček, Labský – Bečička, Bednář, Rücker (68. Pantůček), Žežulka – Michoň, Marek.

Raspenava – Nové Město 4:2 (3:0). Branky: 9. a 45. Pikous, 16. David, 75. Vancl z pen. – 55. Šindler, 58. Lode z pen. Rozhodčí: Loubek, ŽK: 2:1, 50 diváků. Raspenava: Urban – Meneghel (58. Pavel Koudelka), Holubec, Balog, Martin Zeman – Vancl, Martin Koudelka, Hanzl, Rác (72. Vrňata) – Pikous, David (86. Koutný). Nové Město: Fric – Pospíšil, Ressel (85. Pacovský), Kadera, Šindler – Šmidrkal, Nevečeřal, Lode, Láznický (46. David) – Kolenkár, Lakomý.

Hrádek B – Bílý Kostel B 3:3 (2:1). Branky: 1. Štěpek, 12. Šebesta, 87. Manhart z pen. – 44. Vacek, 46. Procházka, 90. Janeček. Rozhodčí: Svinka, ŽK: 4:2, ČK: 58. Peuker (H), 70 diváků. Hrádek: Manhart – Šalát, Brožík, Kapras, Klenovič – Engel (65. Novák), Štěpek, Šebesta, Černohorský – Fikar (83. Radník), Peuker. Bílý Kostel: Hladík – Fedák, Libor Janáček, Černý, Suchánek – Leoš Janáček (46. Dušek), Janeček, Vacek, Dominik Ďuriš – Vik (82. Ulrich), Procházka (75. Hyška).

Chrastava B – Frýdlant B 1:7 (1:2). Branky: 33. Beneš – 58., 73. a 81. z pen. Michal Stýbal, 12. a 56. Kozák, 41. Nosek, 67. Borkovec. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 0:1, 50 diváků. Chrastava: Frank – Šupol, Kyncl, Řezka (82. Louda), Tauchman – Vávra, Bednář (81. Škarýd), Roubíček (58. Voplakal), Petr Rozmajzl – Urban, Beneš (68. Žďárský). Frýdlant: Němec – Horáček, Peml, Borkovec, Cýrus (63. Kudrna) – Čečatka, Michal Stýbal, Čuba, Kozák – Nosek (46. Antal), Bárta.